Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził do realizacji projekt budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Projekt znajduje się na liście projektów pozakonkursowych czyli szczególnie ważnych dla rozwoju regionu. Planowana wartość inwestycji to 250 mln zł, z tego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie 153,9 mln zł, a z budżetu państwa 22,5 mln zł. Budowa obwodnicy odciąży ruch samochodowy w centrum Grodziska Mazowieckiego, a także umożliwi szybsze i bezpieczniejsze przemieszczanie się w zachodniej części regionu warszawskiego. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 roku.

 

 

Jednym z obszarów wspieranych przez Fundusze Europejskie jest infrastruktura drogowa. To właśnie dzięki dofinansowaniu unijnemu już za dwa lata będzie możliwe korzystanie z zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Powstanie ona na odcinku od węzła autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. W ramach budowy drogi obwodowej zaplanowano mosty w pobliżu węzła autostradowego, nad torami kolejowymi oraz nad rzeką Mrowną. W ciągu tej trasy zostaną przebudowane drogi, infrastruktura podziemna i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, a także planowana jest budowa dróg dojazdowych czy kompleksowego odwodnienia układu drogowego. Powstaną także trzy ronda: na przecięciu z ul. Logistyczną w strefie przemysłowej, ul. Orlicz-Dreszera w Kozerach oraz z ul. Radziejowicką w Kałęczynie. Obwodnica będzie miała ok. 7,5 km długości.

Projekt pozakonkursowy pt. „Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego w ciągu DW 579” realizowany jest przez Województwo Mazowieckie. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 153,9 mln zł. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś