Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych od 26 marca będzie przyjmowała wnioski na dofinansowanie zakupów sprzętu i oprogramowania dla szkół, który pomoże wprowadzić nowoczesne formy nauczania z wykorzystaniem technik cyfrowych. Celem konkursu będzie również wsparcie placówek w edukacji zdalnej, spowodowanej zagrożeniem powtórzenia się lub przedłużania epidemii COVID-19 na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Kwota dostępna w konkursie to ponad 6,8 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wnioskodawcy będą mieli czas na składanie wniosków do 30 kwietnia 2021 r.

Jak powinna wyglądać szkoła XXI wieku?

Dzisiejszy świat to szybki rozwój cyfryzacji: e-usług, e-zakupów, a także e-edukacji. Komputery i multimedia stały się nieodzownym elementem pracy, rozrywki i życia. Dlatego cyfryzacja, również w szkołach, jest niezbędna do wdrożenia najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Kreda i tradycyjna zielona tablica przechodzą do lamusa. Uczniowie chcą zdobywać wiedzę korzystając z najnowszych rozwiązań multimedialnych oraz informatycznych.

Fundusze europejskie wspierają szkoły 

Konkurs, który przeprowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych to szansa dla placówek oświatowych na doposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowo-cyfrowy wraz z oprogramowaniem. Wnioskodawcy już od 26 marca będą mogli składać wnioski na dofinansowanie zakupów urządzeń cyfrowych, akcesoriów, urządzeń dotykowych oraz audio-wideo np.:

  • komputery przenośne komputery stacjonarne, drukarki, skanery;
  • myszki, klawiatury, kamerki internetowe, głośniki, mikrofony, słuchawki, dyski zewnętrzne;
  • smartfony, tablety, czytniki;
  • kamery cyfrowe, statywy, oświetlenie, głośniki mobilne bezprzewodowe;
  • projektory multimedialne, tablice interaktywne;

Przyznane środki będzie można także przeznaczyć na zakup oprogramowania, np. biurowego typu Office, do realizacji zajęć edukacyjnych w Rzeczywistości Wirtualnej/ Rozszerzonej (VR/AR), graficzne do budowania serwisów internetowych, aplikacji i narzędzi webowych wykorzystywanych w ramach działań szkoły czy oprogramowanie do tablic interaktywnych. Do nauki kompetencji przyszłości niezbędne są pomoce dydaktyczne. W ramach projektu będzie można zakupić klocki, roboty oraz urządzenia z dziedziny robotyki i programowania.

Dla kogo dofinansowanie?

O środki z programu regionalnego mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły podstawowe będące jednostkami samorządu terytorialnego, funkcjonującymi w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w perspektywie finansowej UE 2014-2020. Projekty będą mogły być realizowane w partnerstwie.

Na konkurs zarezerwowane są środki w wysokości 6 820 650,00 zł. Wnioskodawcy na realizację projektów bez pomocy publicznej oraz w ramach pomocy de minimis mogą liczyć na poziom dofinansowania do 80%. Wnioski o dofinansowanie można składać od 26 marca 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r.

Kto skorzysta?

Ze wsparcia skorzystają uczniowie podstawówek oraz nauczyciele. Wspieranie polskiej edukacji w zakresie nowych technologii informatycznych zaprocentuje lepszym wykształceniem młodzieży. A jeśli pandemia COVID-19 będzie się przedłużać, szkoły będą lepiej wyposażone do pracy zdalnej z uczniami.

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i niezbędne załączniki dostępne są na stronie: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/2-1-e-uslugi-typ-projektow-zakup-sprzetu-i-oprogramowania-do-szkol-umozliwiajacego-wprowadzenie-nowoczesnych-form-nauczania-z-wykorzystaniem-tik-oraz-zapewnienie-mozliwosci-realizacji-dzialan-eduka/

Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować i złożyć za pomocą systemu elektronicznego MEWA 2.0 dostępnego na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś