Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Twoja firma znalazła się w trudnej sytuacji z powodu epidemii koronawirusa? Jeśli nie zatrudniasz pracowników możesz skorzystać z funduszy europejskich na dofinansowanie bieżących kosztów prowadzenia działalności. Jak ubiegać się o wsparcie? Już dziś wejdź na stronę powiatowego urzędu pracy w Twojej okolicy i sprawdź aktualne nabory wniosków w ramach Tarczy antykryzysowej. Na złożenie wniosku w formie elektronicznej jest tylko 14 dni od daty ogłoszenia naboru.

Pomoc skierowana jest do przedsiębiorców, którzy nie zatrudniają pracowników. Takie osoby będą mogły skorzystać z dofinansowania części kosztów bieżącej działalności przez 3 miesiące. W zależności od sytuacji w kraju Rada Ministrów może wydłużyć okres otrzymywania wsparcia.

Jaką pomoc możesz otrzymać?

 

Pomoc uzależniona jest od spadku obrotów firmy. W zależności od tego można uzyskać wsparcie na poziomie:

  • do 50 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 30 procent
  • do 70 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 50 procent
  • do 90 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 80 procent.

Jak obliczyć spadek obrotów? Należy wziąć pod uwagę dwa kolejne miesiące 2020 roku (dowolnie wybrane, np. luty-marzec) lub 60 dni kalendarzowych, a następnie zestawić je z takim samym okresem w 2019 roku.

Jak złożyć wniosek o wsparcie?

 

Wejdź na stronę internetową powiatowego urzędu pracy na terenie w którym prowadzisz firmę i sprawdź termin naboru. Następnie zbierz potrzebne dokumenty i wypełnij wniosek w formie elektronicznej przez stronę www.praca.gov.pl. Na złożenie wniosku jest 14 dni od dnia ogłoszenia naboru.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w ulotce przygotowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych