Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Twoja firma znalazła się w trudnej sytuacji z powodu epidemii koronawirusa? Jeśli nie zatrudniasz pracowników możesz skorzystać z funduszy europejskich na dofinansowanie bieżących kosztów prowadzenia działalności. Jak ubiegać się o wsparcie? Już dziś wejdź na stronę powiatowego urzędu pracy w Twojej okolicy i sprawdź aktualne nabory wniosków w ramach Tarczy antykryzysowej. Na złożenie wniosku w formie elektronicznej jest tylko 14 dni od daty ogłoszenia naboru.

Pomoc skierowana jest do przedsiębiorców, którzy nie zatrudniają pracowników. Takie osoby będą mogły skorzystać z dofinansowania części kosztów bieżącej działalności przez 3 miesiące. W zależności od sytuacji w kraju Rada Ministrów może wydłużyć okres otrzymywania wsparcia.

Jaką pomoc możesz otrzymać?

 

Pomoc uzależniona jest od spadku obrotów firmy. W zależności od tego można uzyskać wsparcie na poziomie:

  • do 50 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 30 procent
  • do 70 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 50 procent
  • do 90 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 80 procent.

Jak obliczyć spadek obrotów? Należy wziąć pod uwagę dwa kolejne miesiące 2020 roku (dowolnie wybrane, np. luty-marzec) lub 60 dni kalendarzowych, a następnie zestawić je z takim samym okresem w 2019 roku.

Jak złożyć wniosek o wsparcie?

 

Wejdź na stronę internetową powiatowego urzędu pracy na terenie w którym prowadzisz firmę i sprawdź termin naboru. Następnie zbierz potrzebne dokumenty i wypełnij wniosek w formie elektronicznej przez stronę www.praca.gov.pl. Na złożenie wniosku jest 14 dni od dnia ogłoszenia naboru.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w ulotce przygotowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś