Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Podniesienie jakości nauczania, zakupy nowego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, zapewnienie edukacji zdalnej w sytuacji przedłużania się epidemii COVID-19 to główne założenia projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają łącznie ponad 15,4 mln zł z programu regionalnego na lata 2014-2020. Nabór przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Fundusze Europejskie wspierają edukację, pomagają doposażyć szkoły w sprzęt komputerowy i oprogramowanie

 

Na liście rankingowej znalazły się projekty Gminy Radzymin, miasta Otwock oraz Gminy Nadarzyn. Całkowita wartość projektów wyniesie ponad 22,8 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich to kwota przeszło 15,4 mln zł. Ze wsparcia skorzystają uczniowie podstawówek oraz nauczyciele. Wspieranie polskiej edukacji w zakresie nowych technologii informatycznych zaprocentuje lepszym wykształceniem młodzieży. A jeśli pandemia COVID-19 będzie się przedłużać, szkoły będą lepiej wyposażone do pracy zdalnej z uczniami.

 

Szkoła online – wsparcie działań edukacyjnych w formie zdalnej

Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 6,1 mln zł zrealizuje gmina Radzymin. Wsparciem objętych zostanie 25 szkół podstawowych z Radzymina, Kobyłki, Marek, Ząbek i Zielonki. Szkoły zostaną wyposażone w sprzęt i oprogramowanie, które w znacznym stopniu podniosą jakość pracy tych szkół w zakresie nauczania zdalnego. Do placówek trafią m.in., komputery przenośne dla uczniów i nauczycieli, tablety, komputery stacjonarne, monitory, zestawy interaktywne (projektor, tablica interaktywna, nagłośnienie), zestawy do transmisji online, kamerki internetowe, roboty edukacyjne, mikroskopy cyfrowe.

Dla kadry nauczycielskiej zaplanowane są szkolenia z obsługi zakupionego oprogramowania oraz narzędzi wspierających nauczanie zdalne. Z projektu skorzysta ok. 15,3 tys. uczniów oraz ponad 1,6 tys. nauczycieli.

 

Efekty

Realizacja projektu wpłynie na jakość pracy w szkołach, również w zakresie nauczania online. Wprowadzone nowatorskie formy i metody kształcenia zaprocentują w rozwoju młodzieży i motywowaniu ich do nauki, która będzie w ciekawy sposób prezentowana na lekcjach. Dzieci, które wolniej przyswajają wiedzę będą miały szanse na wyrównywanie braków podczas zajęć wyrównawczych.

 

Tytuł projektu: Szkoła online – wsparcie działań edukacyjnych w formie zdalnej

Beneficjent: Gmina Radzymin

Całkowita wartość projektu: 9 202 096,71 zł

Kwota dofinansowania: 6 145 072,40 zł

Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.2 E -usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

 

Szkoły nowych możliwości

Fundusze europejskie pomogą w zakupie sprzętu komputerowego oraz oprogramowania edukacyjnego dla szkół znajdujących się na terenie miast Otwock i Józefów oraz gmin Wiązowna, Karczew i Czosnów. Wnioskodawca zaplanował kupno m.in. laptopów, tabletów graficznych, projektorów multimedialnych,tablic interaktywnych czy licencji Office.

Celem projektu jest wprowadzenie nowoczesnych form nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno- komunikacyjnych TIK. Nowe technologie w edukacji wspierają uczniów w rozwoju i motywują do nauki. Doposażenie szkół zapewni także realizację działań edukacyjnych w formie zdalnej w związku z przedłużającą się epidemią COVID-19. Dodatkowo w ramach projektu stworzone będzie Repozytorium Wiedzy. Ze zgromadzonych w jednym miejscu materiałów edukacyjnych, będą mogli korzystać uczniowie, nauczyciele, a także rodzice. Pojawi się też e-usługa sprawdzania wiedzy uczniów. Dzięki realizacji tego projektu, ze wsparcia skorzysta blisko 9 tys. uczniów.

 

Tytuł projektu: Otwock, Wiązowna, Józefów, Karczew i Czosnów tworzą szkoły nowych możliwości

Beneficjent: Miasto Otwock

Całkowita wartość projektu: 3 927 556,23 zł

Kwota dofinansowania: 2 554 508,12 zł

Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.2 E -usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

 

E- usługi dla szkół

Projekt będzie realizowany w 47 szkołach podstawowych na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego z obszaru 9 gmin: Nadarzyn, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Milanówek, Ożarów Mazowiecki, Pruszków, Stare Babice i Żyrardów.

Środki europejskie pomogą kupić m.in. komputery stacjonarne i przenośne, tablety, drukarki i skanery, projektory, serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki do działań robotyczno-programistycznych. Do placówek trafią również pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne. W wybranych szkołach zostanie zaadaptowana infrastruktura techniczna (okablowanie światłowodowe). W ramach projektu zaplanowano także wdrożenie platformy edukacyjnej, umożliwiającej wymianę wiedzy między nauczycielami szkół podstawowych z terenu WOF. Wszystkie te działania wpłyną na jakość kształcenia młodzieży, rozwiną ich kompetencje, zmotywują do pogłębiania wiedzy, a także zabezpieczą szkoły do prowadzenia edukacji zdalnej w związku z przedłużającą się epidemią COVID-19.

 

Tytuł projektu: E- usługi dla szkół w ramach ZIT

Beneficjent: Gmina Nadarzyn

Całkowita wartość projektu: 9 742 251,51 zł

Kwota dofinansowania: 6 701 322,62 zł

Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.2 E -usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś