Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Od 30 marca rusza kolejny konkurs o fundusze europejskie na rozwój e-usług w administracji publicznej i kulturze. Projekty będą realizowane na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. To szansa na uruchomienie nowoczesnych technologii informatycznych, a także sprawniejszą i skuteczniejszą obsługę klientów. Kwota dostępna w konkursie to ponad 5,1 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wnioskodawcy będą mieli czas na składanie wniosków do 10 czerwca.

 

Fundusze z programu regionalnego wspierają inwestycje dotyczące wprowadzania i uruchamiania nowoczesnych technologii informatycznych w instytucjach publicznych. W obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 odbyło się już 13 konkursów wspierających rozwój e-usług na Mazowszu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mieszkańcy mogą liczyć na sprawniejszą i skuteczniejszą obsługę w szpitalach, przychodniach, urzędach, szkołach czy placówkach edukacyjnych. Informatyzacja poprawia dostęp do usług publicznych dla osób niepełnosprawnych.

 

W ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 rozdysponowaliśmy już ponad 560 milionów złotych na realizację 151 projektów mających na celu wspieranie rozwoju e-usług na Mazowszu. Fundusze europejskie umożliwiły uruchomienie nowoczesnych rozwiązań informatycznych m.in. w Szpitalu Bielańskim, Instytucie Matki i Dziecka, a także w Mazowieckich Szpitalach Wojewódzkich w Siedlcach i Ostrołęce. – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Na co, ile i dla kogo dofinansowanie?

Wsparcie obejmie projekty służące poprawie dostępu do usług publicznych świadczonych elektronicznie oraz zasobów kultury poprzez informatyzację administracji publicznej oraz instytucji i zasobów kultury na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Budżet konkursu wynosi 5 144 760,00 złotych. Minimalna wartość dofinansowania jednego projektu wyniesie 100 000,00  złotych, natomiast maksymalne dofinansowanie to 2 500 000,00 złotych. Beneficjenci mogą liczyć na poziom dofinansowania wynoszący 80%. Konkurs będzie trwał od 30 marca do 10 czerwca 2020 r.

O unijne dofinansowanie mogą ubiegać się m.in.: samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w perspektywie finansowej UE 2014-2020, ich związki i stowarzyszenia, a także spółki, w których większość udziałów lub akcji posiada samorząd oraz uczelnie wyższe i instytucje kultury.

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna na 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT, informatyzacja administracji publicznej oraz instytucji i zasobów kultury na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego

Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0. Dodatkowe informacje dla ubiegających się o dofinansowanie udzielane są w MJWPU w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich oraz Lokalnych Punktach Informacyjnych w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach. MJWPU będzie organizowała spotkania dla beneficjentów w formie szkoleń warsztatowych.

Zapraszamy do ubiegania się o fundusze europejskie! Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym harmonogramem konkursów o unijne dofinansowanie na 2020 rok.


Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego
w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś