Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Powiat nowodworski zainwestuje fundusze europejskie we wdrożenie nowych e-usług administracyjnych w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Planowana wartość inwestycji to 1,6 mln zł, z tego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie 1,3 mln zł. Dzięki budowie nowoczesnego, zintegrowanego systemu informatycznego mieszkańcy powiatu będą mieli stały i szybki dostęp do wniosków, deklaracji, pism oraz dokumentów w wersji elektronicznej.

Wdrożenie i uruchomienie e-usług

Dzięki wsparciu unijnemu w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim wdrożone zostaną nowe usługi publiczne świadczone elektronicznie. Będą to następujące e-usługi: e-budownictwo, e-transport, e-środowisko, e-edukacja i sport, e-porady konsumenckie, e-wnioski, e-niepełnosprawni, e-interwencje drogowe, e-konsultacje społeczne, e-zwiedzanie czy e-wizualizacja obiektów. Wymienione e-usługi pozwolą na zwiększanie dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjnych i komunikacyjnych w urzędzie.

Zakup licencji oraz szkolenia

W ramach projektu zostaną zakupione licencje i oprogramowania. Dostępne będą m.in.: Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją, BIP, Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta (EBOI), budowa portalu zgodnego z WCAG2.0 oraz Zintegrowany System Płatności Elektronicznych. Pracownicy starostwa przejdą szkolenia z zakresu pracy i obsługi systemów informatycznych, a także szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych.

Zakup sprzętu koniecznego do uruchomienia usług

Aby poprawnie świadczyć e-usługi zakupiony zostanie sprzęt informatyczny. Będą to 2 serwery, macierz dyskowa, serwer backup wraz z oprogramowaniem do backupu, 40 komputerów stacjonarnych z monitorami, system bezpieczeństwa UTM wraz z licencjami, 2 skanery szczelinowe do EZD.

Realizacja projektu umożliwi mieszkańcom i interesantom Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim załatwienie wielu spraw urzędowych drogą elektroniczną w dowolnym miejscu i czasie. E-usługi to nowoczesna i sprawniejsza komunikacja, oszczędności finansowe, a także korzyści dla pracowników urzędu.

Projekt pt. „Wdrożenie nowoczesnych e-usług dla Powiatu Nowodworskiego” realizowany jest przez Powiat nowodworski. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie ponad 1,3 mln zł. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020,

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś