Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Powiat nowodworski zainwestuje fundusze europejskie we wdrożenie nowych e-usług administracyjnych w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Planowana wartość inwestycji to 1,6 mln zł, z tego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie 1,3 mln zł. Dzięki budowie nowoczesnego, zintegrowanego systemu informatycznego mieszkańcy powiatu będą mieli stały i szybki dostęp do wniosków, deklaracji, pism oraz dokumentów w wersji elektronicznej.

Wdrożenie i uruchomienie e-usług

Dzięki wsparciu unijnemu w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim wdrożone zostaną nowe usługi publiczne świadczone elektronicznie. Będą to następujące e-usługi: e-budownictwo, e-transport, e-środowisko, e-edukacja i sport, e-porady konsumenckie, e-wnioski, e-niepełnosprawni, e-interwencje drogowe, e-konsultacje społeczne, e-zwiedzanie czy e-wizualizacja obiektów. Wymienione e-usługi pozwolą na zwiększanie dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjnych i komunikacyjnych w urzędzie.

Zakup licencji oraz szkolenia

W ramach projektu zostaną zakupione licencje i oprogramowania. Dostępne będą m.in.: Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją, BIP, Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta (EBOI), budowa portalu zgodnego z WCAG2.0 oraz Zintegrowany System Płatności Elektronicznych. Pracownicy starostwa przejdą szkolenia z zakresu pracy i obsługi systemów informatycznych, a także szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych.

Zakup sprzętu koniecznego do uruchomienia usług

Aby poprawnie świadczyć e-usługi zakupiony zostanie sprzęt informatyczny. Będą to 2 serwery, macierz dyskowa, serwer backup wraz z oprogramowaniem do backupu, 40 komputerów stacjonarnych z monitorami, system bezpieczeństwa UTM wraz z licencjami, 2 skanery szczelinowe do EZD.

Realizacja projektu umożliwi mieszkańcom i interesantom Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim załatwienie wielu spraw urzędowych drogą elektroniczną w dowolnym miejscu i czasie. E-usługi to nowoczesna i sprawniejsza komunikacja, oszczędności finansowe, a także korzyści dla pracowników urzędu.

Projekt pt. „Wdrożenie nowoczesnych e-usług dla Powiatu Nowodworskiego” realizowany jest przez Powiat nowodworski. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie ponad 1,3 mln zł. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020,

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych