Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz …” wciąż aktualne, zapisane ponad czterysta lat temu słowa Jana Kochanowskiego przypominają, że od zdrowia, nic nie jest ważniejsze i cenniejsze. Dlatego w pierwszym numerze tegorocznego wydania biuletynu Fundusze Europejskie na Mazowszu przyglądamy się właśnie temu zagadnieniu. Prezentujemy efekty projektów, które realizowane są dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego i mają wpływ na jakość leczenia pacjentów.

Okładka

 

Państwa uwadze szczególnie polecamy artykuł o programie badań przesiewowych słuchu u uczniów klas pierwszych. Czy wiecie, że problemy ze słuchem u dzieci mogą wiązać się z ocenami w szkole – według badań Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, dzieci ze znacznym niedosłuchem dwukrotnie rzadziej osiągają dobre wyniki w nauce oraz trzykrotnie częściej mają bardzo słabe wyniki. W projekcie uczestniczy ponad 940 szkół podstawowych – sprawdź czy szkoła, do której uczęszczają Twoje dzieci bierze w nim udział.

Kolejnym, wartym uwagi artykułem jest „E-wsparcie dla seniorów”, który przedstawia efekty pilotażowego projektu Z@opiekowani dedykowanemu modernizacji systemu usług opiekuńczych i wykorzystaniu nowości teleinformatycznych przez warszawskich seniorów – po to, by mogli być jak najdłużej samodzielni, by mogli żyć aktywnie i przede wszystkim godnie.

To tylko dwa przykłady opisanych w biuletynie projektów, które wpływają na poprawę jakości naszego zdrowia i życia. Działań przyczyniających się do wczesnej diagnostyki problemu przybywa. Dzięki nim możemy zawczasu przygotować się na zmiany demograficzne i wprowadzić właściwą profilaktykę, która przeciwdziała zagrażającym nam chorobom. O ile trudno uniknąć starzenia się społeczeństwa, o tyle dzięki projektom współfinansowanym z funduszy europejskich możemy sprawić, by było to zdrowe społeczeństwo.

W numerze nie zabrakło również gorącego tematu, jakim jest wchodzące w życie 25 maja br. unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, czyli tzw. RODO. Jak przygotować się do stosowania nowych regulacji i jakie zmiany niesie ze sobą rozporządzenie możecie przeczytać w artykule Te zasady trzeba znać.

Przypominamy również, że ruszył nabór Partnerów, z którymi wspólnie będziemy tworzyli 17-18 października jedno z największych wydarzeń poświęcone promocji funduszy europejskich, wymianie doświadczeń i dyskusjom o tym, jak wzmocnić rozwój regionu – 9. Forum Rozwoju Mazowsza. Zajrzycie też na stronę www.forumrozwojumazowsza.pl.

Czy wiecie, że biuletyn Fundusze Europejskie na Mazowszu wydawany jest również w wersji e-biuletynu, w której zamieściliśmy rozszerzone artykuły i galerie? Jeżeli nie, to kliknijcie koniecznie na stronę www.01-2018.biuletyn.rpowm.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych