Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim ponad 8,2 tys. mieszkańców Mazowsza, wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym otrzyma wsparcie. Zarząd Województwa Mazowieckiego po zwiększeniu alokacji na konkurs, dofinansował kolejnych 30 projektów z listy rezerwowej. Do wnioskodawców trafi blisko 29,9 mln zł na działania z zakresu aktywizacji, umożliwienia powrotu do życia społecznego, a także przygotowania  uczestników projektów do podjęcia pracy. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Jakie projekty otrzymały dofinansowanie?

Projekty będą realizowane przez mazowieckie samorządy, np. gminę Odrzywół, Powiat Mławski, przez stowarzyszenia i fundacje, np. Fundacja po DRUGIE, Fundacja Akademia Rozwoju, FUNDACJA CHALLENGE EUROPE, Krajowe Centrum Pracy Sp. z o.o. Z kompleksowego wsparcia skorzysta ponad 3,3 tys. osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz blisko 3 tys. osób z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy projektów dostaną szansę na wzmocnienie swoich kompetencji i kwalifikacji zawodowych, na udział w warsztatach rozwoju osobistego i kompetencji pedagogiczno-wychowawczych czy uzupełnienie zdobytego wcześniej wykształcenia. Ważne dla uczestników projektów będą szkolenia zawodowe, staże, spotkania z doradcą zawodowym lub trenerem zatrudnienia wspieranego. Każda osoba otrzyma wsparcie psychologiczne i prawne. Celem realizowanych projektów będzie pomoc osobom wykluczonym wrócić do życia społecznego, w tym na rynek pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/ix-wspieranie-wlaczenia-spolecznego-i-walka-z-ubostwem-dzialanie-9-1-aktywizacja-spoleczno-zawodowa-osob-wykluczonych-i-przeciwdzialanie-wykluczeniu-spolecznemu-rpma-09-01-00-ip-01-14-086-19/

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowychFacebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś