Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim ponad 8,2 tys. mieszkańców Mazowsza, wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym otrzyma wsparcie. Zarząd Województwa Mazowieckiego po zwiększeniu alokacji na konkurs, dofinansował kolejnych 30 projektów z listy rezerwowej. Do wnioskodawców trafi blisko 29,9 mln zł na działania z zakresu aktywizacji, umożliwienia powrotu do życia społecznego, a także przygotowania  uczestników projektów do podjęcia pracy. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Jakie projekty otrzymały dofinansowanie?

Projekty będą realizowane przez mazowieckie samorządy, np. gminę Odrzywół, Powiat Mławski, przez stowarzyszenia i fundacje, np. Fundacja po DRUGIE, Fundacja Akademia Rozwoju, FUNDACJA CHALLENGE EUROPE, Krajowe Centrum Pracy Sp. z o.o. Z kompleksowego wsparcia skorzysta ponad 3,3 tys. osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz blisko 3 tys. osób z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy projektów dostaną szansę na wzmocnienie swoich kompetencji i kwalifikacji zawodowych, na udział w warsztatach rozwoju osobistego i kompetencji pedagogiczno-wychowawczych czy uzupełnienie zdobytego wcześniej wykształcenia. Ważne dla uczestników projektów będą szkolenia zawodowe, staże, spotkania z doradcą zawodowym lub trenerem zatrudnienia wspieranego. Każda osoba otrzyma wsparcie psychologiczne i prawne. Celem realizowanych projektów będzie pomoc osobom wykluczonym wrócić do życia społecznego, w tym na rynek pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/ix-wspieranie-wlaczenia-spolecznego-i-walka-z-ubostwem-dzialanie-9-1-aktywizacja-spoleczno-zawodowa-osob-wykluczonych-i-przeciwdzialanie-wykluczeniu-spolecznemu-rpma-09-01-00-ip-01-14-086-19/

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowychFacebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych