Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań na rynek. W tym tygodniu poznaliśmy listę kolejnych wniosków wybranych do dofinansowania na Mazowszu. Decyzją Zarządu Województwa ponad 42 mln zł z Unii Europejskiej zasili realizację 23 projektów. Ich wsparcie wyniesie od 684 tys. zł do nawet 3,8 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

W konkursie ogłoszonym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych przedsiębiorcy mogli ubiegać się o dofinansowanie  rozwoju działalności w związku z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów, zmian w procesach produkcyjnych czy sposobach świadczenia usług. Co istotne, na wsparcie miały szansę tylko projekty wynikające z efektów prac badawczo-rozwojowych.

Przedsiębiorcy są jedną z głównych grup odbiorców funduszy europejskich na Mazowszu. Prawie co drugi dofinansowany projekt pochodzi właśnie z sektora biznesowego. Tylko w obszarze badań i zwiększania potencjału konkurencyjnego sektora MŚP pomoc finansową uzyskało ponad 950 wniosków. Do tej puli niedługo dołączą 23 projekty z zakresu wdrażania innowacyjnych rozwiązań wynikających z prac badawczo-rozwojowych – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.  

Dofinansowanie uzyskały działania mające na celu  wprowadzenie na rynek m.in. posadzek antybakteryjnych, opakowań przyjaznych dla środowiska, samochodowych fotelików dziecięcych, czy izolacji akustycznych i termicznych urządzeń przemysłowych. W gronie projektów zatwierdzonych do wsparcia są również rozwiązania z branży energetycznej, czy produkcyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu z działania 3.3 Innowacje w MŚP.

 

Pożyczki płynnościowe – cały czas trwa nabór wniosków!

Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy również w ograniczaniu negatywnych skutków epidemii COVID-19. Obecnie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o pożyczki płynnościowe o wartości nawet 500 tys. zł. Okres karencji może wynieść do 12 miesięcy, a okres spłaty do 5 lat. Pula środków na ten cel to prawie 80 mln zł. Środki znajdują się w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego, a wnioski przyjmują pośrednicy finansowi. Informacje o pożyczce dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz https://pozyczkiunijne.bgk.pl/oferta-pozyczek-unijnych/110/.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych