Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził dziś do realizacji projekt doposażenia mazowieckich szpitali w związku z pojawieniem się zagrożenia koronawirusem. Planowana wartość projektu to 150 mln zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie 124,9 mln zł. W ubiegłym tygodniu działanie zostało wpisane do wykazu projektów pozakonkursowych, czyli szczególnie ważnych dla regionu. Pomoc finansowa pozwoli na zwiększenie możliwości diagnostycznych, ratowniczych i medycznych placówek ochrony zdrowia w obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej.

Na co dofinansowanie?

Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup sprzętu dla szpitali i adaptacja pomieszczeń do przyjmowania pacjentów zarażonych koronawirusem. Wsparciem objęte zostaną placówki medyczne, stacje pogotowia ratunkowego oraz transportu sanitarnego. Pozwoli to na zwiększenie możliwości w diagnozowaniu i leczeniu mieszkańców Mazowsza, a także zwiększenie bezpieczeństwa lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

 

Od ubiegłego tygodnia trwa analiza potrzeb szpitali. Dzięki funduszom europejskim możliwe będzie doposażenie placówek w m.in. respiratory, urządzenia i środki do dezynfekcji, testy do wykrywania koronawirusa, czy niezbędne leki. Dofinansowanie przeznaczone zostanie również na zakup środków ochrony osobistej. Projekt realizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego, a decyzja o zakresie wsparcia dla poszczególnych szpitali podejmowana będzie we współpracy z Wojewodą Mazowieckim.

 

Mazowsze jako pierwsze województwo uruchomiło fundusze europejskie na walkę z epidemią koronawirusa. Środki pochodzą z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, a ich pilne przesunięcie na ten cel możliwe było na podstawie uzgodnień Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej z Komisją Europejską.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie www.funduszedlamazowsza.eu  oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś