Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mikro, małe i średnie firmy borykające się z trudnościami w wyniku epidemii koronawirusa mogą skorzystać z dofinansowania wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne. Jak ubiegać się o fundusze europejskie na ten cel? Należy wejść na stronę powiatowego urzędu pracy właściwego dla miejsca prowadzenia działalności i sprawdzić aktualne nabory wniosków w ramach Tarczy antykryzysowej. Na złożenie elektronicznego wniosku o dofinansowanie jest tylko 14 dni od ogłoszonego przez urząd pracy terminu rozpoczęcia naboru.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników wraz z należnymi od nich składkami na ubezpieczenie społeczne. Takie wsparcie może być wypłacane przez okres do 3 miesięcy. W zależności od sytuacji epidemicznej w kraju Rada Ministrów może wydłużyć ten czas.

Jaką pomoc mogą uzyskać firmy?

Warunkiem otrzymania pomocy finansowej jest spadek obrotów firmy o co najmniej 30 procent. Pod uwagę należy wziąć dwa kolejne miesiące (dowolnie wybrane, np. luty – marzec) lub 60 dni kalendarzowych, a następnie zestawić je z takim samym okresem w 2019 roku.

Wsparcie dla firm wyniesie:

  • do 50 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie na każdego pracownika wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 30 procent.
  • do 70 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie na każdego pracownika wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 50 procent.
  • do 90 procent minimalnego wynagrodzenia miesięcznie na każdego pracownika wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne – w przypadku spadku obrotów o co najmniej 80 procent.

 

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wejdź na stronę internetową powiatowego urzędu pracy na terenie w którym prowadzisz firmę i sprawdź termin naboru. Następnie zbierz potrzebne dokumenty i wypełnij wniosek w formie elektronicznej przez stronę www.praca.gov.pl. Na złożenie wniosku jest 14 dni od dnia ogłoszenia naboru.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w ulotce przygotowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych