Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze Europejskie zmieniają życie mieszkańców Mazowsza już od 19 lat. Pomagają w tym tysiące inwestycji drogowych, transportowych, kulturalnych, środowiskowych, zdrowotnych, biznesowych, ale też społeczno-edukacyjnych. Z efektów pomocy z Unii Europejskiej korzystamy wszyscy i to jest właśnie #FEnomenUE. Zapraszamy do lektury sprawozdania rocznego z realizacji programu regionalnego na lata 2014-2020. W publikacji dostępne są informacje o obszarach wsparcia, przykładach projektów oraz działań informacyjno-promocyjnych zwiększających widoczność funduszy europejskich na Mazowszu.

 

"Fundusze Europejskie dla Mazowsza #FEnomenUE", a w tle przykłady dofinansowanych inwestycji na Mazowszu (nowy sprzęt medyczny, zrewitalizowany zabytkowy budynek, nowy budynek szpitala psychiatrycznego) jako zaproszenie do lektury sprawozdania rocznego z realizacji programu regionalnego na lata 2014-2020

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w całym regionie dofinansowanie uzyskało ponad 5,7 tysięcy projektów. Dotacje otrzymały samorządy, instytucje kultury, muzea, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, szpitale, ale też przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Z efektów pomocy z Unii Europejskiej korzystają mieszkańcy mniejszych i większych miast, jak również terenów wiejskich. Członkostwo w Unii Europejskiej to także możliwość czerpania z wsparcia uruchamianego w obliczu niespodziewanych wyzwań współczesnego świata. Tak było w przypadku pandemii COVID-19, kiedy to mazowieckie szpitale i zespoły ratownictwa medycznego otrzymały specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Z pomocy skorzystały również szkoły oraz przedsiębiorstwa.

 

Zapraszamy do lektury sprawozdania rocznego

Zachęcamy do lektury sprawozdania rocznego z realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dostępnego na stronie www.funduszedlamazowsza.eu/wydawnictwa/sprawozdania/ .

Streszczenie sprawozdania dostępne jest w formie broszury. W publikacji znajdą Państwo informacje o obszarach wsparcia, przykładach projektów oraz działań informacyjno-promocyjnych zrealizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekracza 8 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,7 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie program regionalny Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.  Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.w zakładce Fundusze Europejskie na lata 2021-2027).

 

Gdzie szukać informacji?

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś