Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jak fundusze europejskie wspierają rozwój Mazowsza? Jak wygląda przejście od ogłaszania konkursów o unijne dofinansowanie do efektów inwestycji, które wpływają na jakość życia mieszkańców? O tym opowiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych na zaproszenie głównej telewizji Rumunii, PRO TV Romania. A rozmowa odbyła się w nowoczesnych przestrzeniach Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, utworzonej przez Centrum Nauki Kopernik z dofinansowaniem z Unii Europejskiej!

 

Mapa Europy z zaznaczonym konturem Rumunii oraz tekst: Mazowsze dzieli się doświadczeniami i efektami inwestycji dofinansowanych przez Unię Europejską

 

Już 1 maja minie 19 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej, wyjątkowej wspólnoty której podstawą są wartości takie jak: poszanowanie praw i godności człowieka, wolność, równość, praworządność i demokracja. Tysiące unijnych inwestycji wpłynęły na rozwój miast, gmin i powiatów całego Mazowsza. Duże doświadczenie we wdrażaniu funduszy europejskich i realizacji projektów z unijnym finansowaniem stało się z kolei źródłem dobrych praktyk dla innych państw członkowskich, jak na przykład Rumunii która dołączyła do wspólnoty w 2007 roku.

Specjalnie na zaproszenie głównej telewizji Rumunii PRO TV Romania, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych podzieliła się doświadczeniami na podstawie już prawie 16 lat działalności we wdrażaniu funduszy europejskich i współpracy z beneficjentami. Reporterzy odwiedzają również przykłady inwestycji dofinansowanych na terenie Miasta Stołecznego Warszawa oraz Gminy Grodzisk Mazowiecki, aby zaprezentować ogromną rolę funduszy europejskich we wspieraniu rozwoju lokalnego.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,6 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM). Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Gdzie szukać informacji?

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś