Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Startuje kolejna szansa na pozyskanie funduszy europejskich przez mazowieckich przedsiębiorców. Dofinansowanie obejmie eksperymentowanie oraz poszukiwanie nisz innowacyjnych i rozwojowych. Konkurs potrwa od 30 listopada do 7 lutego. Pula środków wyniesie 5,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Już od końca listopada przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o fundusze na eksperymentowanie oraz poszukiwanie nisz rozwojowych i innowacyjnych. Na dofinansowanie mają szansę projekty dotyczące prac rozwojowych, a także takie które uwzględniają zarówno badania przemysłowe, jak i prace rozwojowe. O środki będą mogły starać się przedsiębiorstwa oraz powiązania kooperacyjne. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Firmy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości od 250 tys. zł do nawet 1 mln zł. Wsparcie zasili prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności mazowieckich przedsiębiorstw, a w rezultacie konkretne efekty finansowe – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Na co dofinansowanie?

Przedsiębiorcy przeznaczą dofinansowanie na pokrycie kosztów wynajmu laboratoriów oraz amortyzacji aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji badań. Finansowanie obejmie zakup surowców, półproduktów, czy odczynników. Możliwe będzie wsparcie w utrzymaniu linii technologicznych i instalacji doświadczalnych, zakupie elementów do budowy prototypów, instalacji pilotażowej lub demonstracyjnej. Firmy zainwestują środki w zlecenie przeprowadzenia badań jednostce naukowej – uczelni publicznej, państwowemu instytutowi badawczemu lub instytutowi PAN.  Co ważne, dofinansowanie obejmie działania wykraczające poza obszary inteligentnej specjalizacji Mazowsza (wysoka jakość życia, bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania i nowoczesne usługi dla biznesu).

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, Typ projektów: Proces eksperymentowania i poszukiwania nisz rozwojowych i innowacyjnych.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych