Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Startuje kolejna szansa na pozyskanie funduszy europejskich przez mazowieckich przedsiębiorców. Dofinansowanie obejmie eksperymentowanie oraz poszukiwanie nisz innowacyjnych i rozwojowych. Konkurs potrwa od 30 listopada do 7 lutego. Pula środków wyniesie 5,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Już od końca listopada przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o fundusze na eksperymentowanie oraz poszukiwanie nisz rozwojowych i innowacyjnych. Na dofinansowanie mają szansę projekty dotyczące prac rozwojowych, a także takie które uwzględniają zarówno badania przemysłowe, jak i prace rozwojowe. O środki będą mogły starać się przedsiębiorstwa oraz powiązania kooperacyjne. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Firmy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości od 250 tys. zł do nawet 1 mln zł. Wsparcie zasili prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności mazowieckich przedsiębiorstw, a w rezultacie konkretne efekty finansowe – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Na co dofinansowanie?

Przedsiębiorcy przeznaczą dofinansowanie na pokrycie kosztów wynajmu laboratoriów oraz amortyzacji aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji badań. Finansowanie obejmie zakup surowców, półproduktów, czy odczynników. Możliwe będzie wsparcie w utrzymaniu linii technologicznych i instalacji doświadczalnych, zakupie elementów do budowy prototypów, instalacji pilotażowej lub demonstracyjnej. Firmy zainwestują środki w zlecenie przeprowadzenia badań jednostce naukowej – uczelni publicznej, państwowemu instytutowi badawczemu lub instytutowi PAN.  Co ważne, dofinansowanie obejmie działania wykraczające poza obszary inteligentnej specjalizacji Mazowsza (wysoka jakość życia, bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania i nowoczesne usługi dla biznesu).

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, Typ projektów: Proces eksperymentowania i poszukiwania nisz rozwojowych i innowacyjnych.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych