Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już 14 kwietnia odbędzie się druga edycja konferencji R&D Summit, której partnerem merytorycznym jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Podczas wydarzenia organizowanego przez firmę techBrainers zaprezentowane zostaną top narzędzia, trendy i wyzwania w obszarze transferu prac badawczo-rozwojowych do gospodarki.

Program wydarzenia obejmuje prezentacje narzędzi w zakresie R&D, sesje ukazujące tendencje, w jakich podąża świat w obszarze nowych technologii, możliwości, jakie stwarza polski rynek innowacji, debat eksperckich. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Bradford L. Goldense, założyciel i prezes Goldense Group z USA, pionier w dziedzinie innowacji, dr Pierre Orlewski, Manager Open Innovation EMEA, Goodyear Innovation Center Luxemburg (TBC), czy też prof. Piotr Kula, Prorektor ds. Innowacji Politechniki Łódzkiej i jeden z założycieli Advanced Graphene Products.

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie sesja stolików eksperckich w dwóch obszarach tematycznych: „Top narzędzia w R&D” oraz „Top trendy w R&D”. W tym kontekście nie może zabraknąć zagadnienia finansowania inwestycji badawczo-rozwojowych ze środków unijnych. Dyskusję poświęconą finansowaniu R&D w Polsce poprowadzą eksperci z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i Crido Taxand.

Mazowsze dysponuje ponad 640 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 na zwiększanie zaangażowania biznesu w projekty badawczo-rozwojowe. Cały czas można składać wnioski o bony na innowacje, na które przewidziano w tym roku 21 mln zł. Konkurs dedykowany jest nawiązywaniu współpracy między przedsiębiorcami a naukowcami. Trwa też nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych realizowanych samodzielnie przez przedsiębiorcę, lub we współpracy z instytucją naukową. Pula konkursowa to  prawie 130 mln  zł. – powiedział Krzysztof Wocial, Zastępca Kierownika Wydziału Wdrażania Projektów w obszarze innowacyjności i przedsiębiorczości w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Szczegółowe informacje o programie wydarzenia dostępne są na stronie www.rdsummit.pl

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś