Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych otrzymała główną nagrodę i statuetkę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage 2019 za najlepszy spot promujący fundusze europejskie. Film pt. „Pałac w Korczewie” startował w konkursie „Fundusze Eurupejskie w Kadrze”.

Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Toruniu oraz Fundacja Tumult. Cel to promocja dobrych praktyk w zakresie informowania społeczeństwa o efektach i korzyściach społecznych oraz gospodarczych związanych z wykorzystaniem Funduszy Europejskich. Formą przekazu były krótkie filmy promocyjne lub reklamowe, trwające maksymalnie 3 minuty, o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zgłosiła do konkursu film pt. „Pałac w Korczewie”. Miejsce przedstawione w filmie jest niezwykle urokliwe, ale żebyśmy mogli podziwiać jego obecny wygląd, właściciele zabytku włożyli wiele pracy i wysiłku, a w tym pomogły im właśnie pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy Festiwalu poznali historię Pałacu w Korczewie, a ponad 2,5 mln zł z RPO WM 2014-2020 zostało przeznaczone na  odrestaurowanie kompleksu pałacowo-parkowego. Prace polegały m.in. na odbudowie łącznika wschodniego i zbudowaniu w nim ogrodu zimowego, odtworzeniu łącznika zachodniego, adaptacji pierwszego piętra pałacu na: salę teatralną na 80 osób, foyer oraz salę norwidowską. Dodatkowo przeprowadzono renowację elewacji, remont tarasów, wyposażono oranżerię, sale wystawowe, salę teatralną oraz salę norwidowską.

Nagrodzony film można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=pFrn3KdTNzs

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś