Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jesteś dumny z projektu realizowanego w Twojej okolicy wspierającego Europejski Zielony Ład? Być może to właśnie ten projekt zostanie szeroko promowany w Unii Europejskiej przez Europejski Komitet Regionów! Dobre praktyki z zakresu gospodarki niskoemisyjnej oraz inicjatyw wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym mogą zgłaszać członkowie Komitetu Regionów oraz uczestnicy programu „Młodzi Demokratycznie Wybrani Politycy (Young Elected Politicians – YEP). Zgłoszenia przyjmowane są do 21 września za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie  https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/GDBestPractices2020.

 

Zmiany klimatu oraz niszczenie środowiska stają się coraz większym wyzwaniem. Dlatego Unia Europejska kładzie szczególny nacisk na działania przyczyniające się do bardziej efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych, ograniczenia zanieczyszczeń powietrza oraz ochronę bioróżnorodności. Inicjatywy z tego zakresu wspiera Europejski Zielony Ład, czyli plan działań na rzecz zrównoważonej gospodarki UE.

Zapraszamy do zgłaszania projektów!

Europejski Komitet Regionów w celu promocji projektów z obszaru Zielonego Ładu zorganizował nabór dobrych praktyk  dotyczących m.in.: efektywności energetycznej budynków, odnawialnych źródeł energii, mobilności miejskiej, ochrony bioróżnorodności, czy gospodarki o obiegu zamkniętym. Projekty mogą być dofinansowane z funduszy europejskich, jak również innych źródeł.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 września przez formularz dostępny na stronie https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/GDBestPractices2020. Szczegółowe informacje o naborze zamieszczone są na stronie cor.europa.eu. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: enve@cor.europa.eu.

W jaki sposób będą promowane zgłoszone projekty?

Wybrane projekty zostaną opublikowane na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie cor.europa.eu i następnie promowane na arenie europejskiej, również podczas 18 edycji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Projekty zostaną również zaprezentowane w specjalnym raporcie na temat Zielonego Ładu, przygotowywanym przez Europejski Komitet Regionów.

Zachęcamy do zgłaszania dobrych praktyk!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych