Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska wspiera rozwój terenów wiejskich, mniejszych i większych miast, a także całych regionów. Nie inaczej jest w przypadku Warszawy, która od 17 lat korzysta z pomocy europejskiej w wielu obszarach, stając się miejscem przyjaznym dla mieszkańców, przedsiębiorców, jak również turystów. Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego Warszawę zrealizowanego w ramach kampanii „Europe starts in…” zainicjowanej przez Grupę EPP w ramach Europejskiego Komitetu Regionów. O stolicy opowiada Mariusz Frankowski Członek Europejskiego Komitetu Regionów oraz Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Warszawa to wyjątkowe miejsce, w którym przeszłość łączy się z przyszłością tworząc atrakcyjne miejsce do życia, pracy i spędzania wolnego czasu. Jest to możliwe między innymi dzięki funduszom europejskim, które wspierają rozwój miasta w wielu obszarach. Centrum Nauki Kopernik i tworzona właśnie Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, czy też zabytkowa Willa Żabińskich na terenie ogrodu zoologicznego to tylko niektóre przykłady miejsc dofinansowanych ze środków europejskich. Ślady Unii Europejskiej znajdziemy również na nadwiślańskich bulwarach, czy znajdującej się niedaleko warszawskiej Starówce. Wybierając się na wycieczkę szlakiem zabytków nie można zapomnieć o Cytadeli Warszawskiej, Muzeum Więzienia Pawiak, Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, czy miejscach poświęconych historii warszawskich dzielnic – Muzeum Woli oraz Muzeum Warszawskiej Pragi.  Fundusze europejskie pomagają w tworzeniu miejsc przyjaznych dla rozwoju przedsiębiorczości, takich jak Centrum Kreatywności Targowa na Pradze czy Centrum Przedsiębiorczości w Śródmieściu. Nie można też zapomnieć o inwestycjach bez których trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie takich jak metro, tramwaje, niskoemisyjne autobusy, parkingi „Parkuj i Jedź” czy kilometry ścieżek rowerowych. A to tylko przykłady! Więcej informacji o projektach realizowanych na terenie Warszawy dostępnych jest na stronie https://um.warszawa.pl/waw/europa/miejskie-projekty-unijne .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś