Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Aby lepiej poznać Unię Europejską, warto ją bliżej poznać i zrozumieć. Teraz jest dobra okazja, bo Komisja Europejska rozpoczęła nabór wniosków na wyjazdy studyjne #EUinMyRegion. Oferta skierowana jest do dziennikarzy z mediów lokalnych i regionalnych oraz tych piszących na temat Unii Europejskiej.

 

 

 

Na grafice widać tekst MEDIA TRIPS oraz scenkę przedstawiającą wywiad dziennikarki z mężczyzną. W tle widać pociąg, osobę na rowerze oraz bloki mieszkalne.

 

Media kształtują nasz światopogląd, mają wpływ na nasze wybory i zachowania. W zakresie lepszego poznania i zrozumienia polityki UE wśród dziennikarzy, Komisja Europejska proponuje wycieczkę medialną #EUinMyRegion. Jest to program studiów dla dziennikarzy z mediów lokalnych i regionalnych, a także redaktorów piszących informacje na temat Unii Europejskiej.

 

Aktywne dni w Brukseli

Wizyta studyjna w Brukseli to dwa dni sesji poświęconych instytucjom, strukturze i procedurom unijnym, polityce spójności, zagadnieniom jak Unia Europejska radzi sobie z nadużyciami finansowymi i niewłaściwym zarządzaniem funduszami europejskimi. Dodatkowo odbędą się spotkania z krajowymi ekspertami Komisji Europejskiej oraz wizyty w miejscach realizacji projektów lub wizyty w innych instytucjach. W każdej wizycie studyjnej weźmie udział około 40 dziennikarzy ze wszystkich państw członkowskich.
Przedstawiciele mediów, po zakończeniu programu, zdobędą cenną wiedzę na temat roli Unii Europejskiej w rozwoju regionów, a także poznają zasady polityki spójności oraz poznają funkcjonowanie unijnych instytucji. Wartością dodaną będą kontakty z innymi dziennikarzami z krajów europejskich.

 

Warto aplikować

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń. Komisja Europejska pokryje koszty podróży i zakwaterowania dziennikarzy biorących udział w programie. Należy pamiętać, że program będzie prowadzony wyłącznie w języku angielskim. Komisja nie zapewnia tłumaczenia.

Więcej informacji oraz możliwość złożenia wniosku aplikacyjnego znajduje się na tej stronie

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś