Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a także zmniejszenie jej zużycia w placówce to główne cele projektu, który zrealizuje Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. Termomodernizacja budynku będzie możliwa dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego o dofinansowaniu inwestycji w ramach programu regionalnego. Wsparcie z UE wyniesie ponad 1,2 mln zł.  Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski, a także dyrektor szpitala Roman Wysocki.

Termomodernizacja to najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków. W przypadku szpitali takie działania wpływają nie tylko na ograniczenie kosztów funkcjonowania placówek, ale również poprawę warunków leczenia pacjentów.

Szpital funkcjonuje już ponad 40 lat, więc stan budynku i innych urządzeń jest bardzo poważny i wymaga remontu. Potrzeby szpitala są ogromne, dlatego każda pomoc jest niezbędna – powiedział Roman Wysocki Dyrektor Szpitala w Kozienicach.

 

Dla pacjentów i dla środowiska

Dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego wyremontowany zostanie budynek D należący do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. Fundusze europejskie zostaną przeznaczone na modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W szpitalu zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne oraz nowe oświetlenie. W planach jest także wymiana instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej. Projekt zakłada również ocieplenie stropodachu oraz ścian piwnic, aby zminimalizować utratę ciepła.

 

Efekty i korzyści

Po zrealizowaniu tej inwestycji szpital zaoszczędzi na kosztach związanych z ogrzewaniem i eksploatacją, poprawi się jakość powietrza poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń, a także warunki leczenia pacjentów i pracy zatrudnionych w placówce pracowników.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku D Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach

Całkowita wartość projektu: 2 769 333,22 zł

Kwota dofinansowania: 1 228 285,35 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś