Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Szkołę Podstawową im. Fryderyka Chopina w Brochowie czeka remont. Już niebawem, dzięki wsparciu z UE, budynek poddany zostanie termomodernizacji. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał ponad 1,2 mln zł dofinansowania w  ramach RPO WM 2014-2020.  Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz władze gminy Brochów. W wydarzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński.

 

Historia szkoły w Brochowie sięga czasów sprzed I wojny światowej. Była to szkoła parafialna, w której zajęcia odbywały się w języku rosyjskim. Niestety wybuch wojny przyczynił się do całkowitego zniszczenia szkoły. Po wojnie placówka została odbudowana. Teraz przyszedł czas na remont i polepszenie warunków zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

 

Potrzebne zmiany

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu wnioskodawca wymieni stary piec na kocioł gazowy kondensacyjny wraz z instalacją gazową. System grzewczy będzie sterowany automatycznie. W ramach projektu wykonane zostaną prace demontażowe, adaptacja pomieszczenia oraz wszelkie roboty towarzyszące. Kolejne działania to wymiana instalacji, w tym modernizacja polegająca na zmianie układu zasilania i dystrybucji ciepła, rurociągów i grzejników. Wszędzie zamontowane zostaną zawory i głowice termostatyczne.

Ściany zewnętrzne starej części budynku zostaną ocieplone, dodatkowo ocieplone zostaną stropodachy wentylowane i niewentylowane oraz dach sali gimnastycznej. Stary świetlik nad patio zostanie wymieniony, nastąpi również montaż instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.

Oprócz tego, aby ograniczyć straty ciepła wymienione zostaną stare okna na patio i w piwnicy oraz Sali gimnastycznej. Ważnym elementem inwestycji będzie montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie produkowała energię na potrzeby szkoły. Realizacja projektu ograniczy emisję dwutlenku węgla do atmosfery więc poprawi się jakość powietrza w gminie. Zwiększy się również efektywność energetyczna remontowanego budynku, estetyka i funkcjonalność.

Tytuł projektu: Ochrona powietrza poprzez wymianę kotłów CO, budowę instalacji OZE i termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Brochowie

Beneficjent: Gmina Brochów

Całkowita wartość projektu: 1 948 078,05 zł

Kwota dofinansowania: 1 228 264,21 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś