Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mieszkańcy powiatu przasnyskiego zyskali przestrzeń sprzyjającą przedsiębiorczości i kształceniu umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Pomoże w tym Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości  w Zdziwóju Nowym i Zdziwóju Starym, który powstał dzięki ponad 8,4 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Dofinansowanie pochodziło z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020.

 

Fundusze Europejskie pomogły w budowie Europejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w powiecie przasnyskim. Zdjęcie przedstawia budynek Edukacyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości.

 

Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

Jednym z obszarów objętych programem rewitalizacji w Gminie Chorzele są wsie Zdziwój Stary i Zdziwój Nowy, a także okoliczne miejscowości. Podczas II Wojny Światowej ludność tych terenów została przymusowo wysiedlona, a następnie powstał tam poligon wojskowy. Obecnie działają tu tylko nieliczne firmy, co wpływa na wyższy poziom bezrobocia. Młodsi mieszkańcy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i perspektyw, więc społeczność lokalna starzeje się. I właśnie w ożywieniu takich miejsc pomaga pomoc finansowa z Unii Europejskiej.

Wsparty w wysokości 8,4 mln złotych przez Unię Europejską inkubator przedsiębiorczości, w powiecie przasnyskim, to najlepszy przykład na to, że istotą budowania wspólnoty europejskiej jest ciągłe spoglądanie w przyszłość. Dzięki tej inwestycji, mieszkańcy powiatu otrzymają szansę na zdobycie kompetencji, uznawanych za kluczowe na światowym rynku przedsiębiorczości.  Umiejętność budowania potencjału gospodarczego oraz jego wykorzystanie w ramach współpracy z partnerami lokalnymi i zagranicznymi stanowi doskonały krok do wzmacniania solidarności europejskiej, poprzez wsparcie każdego obywatela UE. Wierzę, że ten innowacyjny projekt będzie doskonałym przykładem na to, jak nowoczesna edukacja przekładać się może na wymierny sukces gospodarczy –   Christopher Todd, Dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

 

Nowoczesny Inkubator Przedsiębiorczości

Na terenie dawnej szkoły podstawowej w Zdziwóju Starym Powiat Przasnyski wybudował Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości. Jest to nowoczesny gmach przystosowany do udzielania wsparcia merytorycznego, organizacji szkoleń, konferencji i aktywizacji lokalnych społeczności. Będzie to miejsce sprzyjające przedsiębiorczości i uczeniu się. Już teraz organizowane są tam szkolenia z obsługi programów komputerowych. Do mieszkańców skierowane są również bezpłatne kursy zawodowe zwiększające ich możliwości na rynku pracy, a także zachęcające do aktywnego poszukiwania swojej ścieżki zawodowej. Oferta obejmuje m.in. szkolenia z fryzjerstwa, wizażu, rękodzieła, opieki nad osobami starszymi, czy ogrodnictwa. Mieszkańcy otrzymają również wsparcie w założeniu i prowadzeniu własnej firmy. Oferta Inkubatora skierowana jest również do już działających na lokalnym rynku przedsiębiorców. Za prowadzenie inkubatora w imieniu Powiatu Przasnyskiego odpowiada Uczelnia Lingwistyczno – Techniczna w Przasnyszu.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

 

Tytuł projektu: Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju Nowym i Zdziwóju Starym jako sposób na rewitalizację terenów wysiedlanych przez niemieckiego okupanta w czasie II Wojny Światowej

Beneficjent: Powiat Przasnyski

Całkowita wartość projektu: 16 050 594,08 zł

Kwota dofinansowania UE: 8 436 194,09

Działanie: Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś