Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 25 lipca 2017 r. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych będzie przyjmowała wnioski na dofinansowanie szkoleń z technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz nauki języka obcego.  Projekty muszą być kierowane do osób dorosłych i mają podnosić kwalifikacje zawodowe uczestników, zwiększając ich  szansę na rynku pracy. Wnioskodawcy będą mieli tylko 15 dni na składanie wniosków. 

Postęp naukowo-technologiczny wciąż stawia nowe wyzwania przed pracownikami. Dbanie o własny rozwój poprzez podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest szansą na zachowanie dobrej pracy. Dodatkowo, doszkalanie się przez całe życie, szczególnie w wieku dojrzałym, pomaga długo być aktywnym zawodowo, a także być konkurencyjnym na rynku pracy.

Projekty realizowane w ramach konkursu mają wspierać osoby dorosłe w uczeniu się na każdym etapie życia. Wnioskodawcy będą mogli organizować szkolenia językowe, np.: angielski, niemiecki, francuski oraz szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe, np.: przechowywanie i wyszukiwanie informacji, komunikacja z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i aplikacji, zarządzanie tożsamością cyfrową itp. Uczestnik projektu na koniec otrzyma certyfikat nabytych kwalifikacji.

Grupa docelowa

Konkurs skierowany jest głównie do osób w wieku od 25 lat, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności oraz kompetencji cyfrowych i językowych. Na wsparcie mogą liczyć także osoby o niskich kwalifikacjach czy osoby w wieku 50+.

Koncepcja uczenia się przez całe życie pojawiła się już na początku XX wieku. Dzisiaj, nabiera ona szczególnego znaczenia. Dynamicznie rozwijający się rynek pracy, nowe technologie – to wszystko niejako zmusza pracowników do bycia na bieżąco – podkreśla Elżbieta Szymanik zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych – Statystyki pokazują, że tylko kilka procent osób powyżej 50 roku życia chce się dokształcać. Chcemy tę sytuację zmienić i wspieramy ten obszar kształcenia – dodaje Dyrektor Szymanik.

Dla kogo dofinansowanie?

O środki z RPO WM 2014-2020 będą mogły ubiegać się wszystkie podmioty – z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych). Na konkurs zarezerwowane są środki w wysokości 11 745 000,00 zł. Minimalna wartość projektu to 100 tys. zł.

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowe informacje o konkursie z Działania 10.2 Upowszechnianie kompetencji kluczowych wśród osób dorosłych dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 10 lipca do 25 lipca 2017 r. i wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0. Nabór prowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednym z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce. Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna na: www.funduszedlamazowsza.eu

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś