Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniach 8 i 10 grudnia 2020 roku, w godz. 13.00 – 15.00 odbędzie się dwudniowa Konferencja online pt. „Edukacja europejska w polskiej szkole”. Konferencja skierowana jest dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Wydarzenie organizowane jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. Konferencję rozpocznie wystąpienie Renaty Kaznowskiej, Wiceprezydenta m.st. Warszawy. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Z każdym rokiem zakres edukacji europejskiej w podstawie programowej polskich szkół podstawowych i średnich jest coraz bardziej uszczuplany. W programach zajęć nie ma miejsca na omawianie europejskich wartości, dziedzictwa kulturowego czy społecznej tożsamości. Tymczasem wzmocnienie tożsamości europejskiej dzięki edukacji i kulturze wpływa na poczucie przynależności młodego pokolenia do europejskiej wspólnoty. Budowanie świadomości europejskiej wśród dzieci i młodzieży przesądzi także o przyszłej obecności i pozycji Polski w Unii Europejskiej.

Celem konferencji „Edukacja europejska w polskiej szkole”  jest przekazanie nauczycielom i pedagogom informacji o wszelkich działaniach i inicjatywach podejmowanych na rzecz edukacji europejskiej oraz podzielenie się praktycznymi doświadczeniami prowadzenia lekcji europejskich przez różne instytucje – również w dobie zdalnego nauczania. Poza tym podczas wydarzenia prezentowane będą efektywne metody pracy z uczniami jak i źródłowe materiały, które można wykorzystać podczas lekcji europejskich.

Dla kogo?

W konferencji może uczestniczyć każdy, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Gdzie szukać informacji?

Program konferencji dostępny na stronie www.europedirect.um.warszawa.pl

Przygotowanie do konferencji

Konferencja odbędzie się na platformie Microsoft Teams. Udział w spotkaniu nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania, wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

Zapraszamy do udziału!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś