Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Europejski Dzień Języków świętujemy już od 2001 roku. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Radę Europy we współpracy z Komisją Europejską. Celem wydarzenia jest zachęcenie wszystkich Europejczyków do podejmowania nauki języków obcych niezależnie od wieku oraz wybranej formy kształcenia. Języki to skarbnica dziedzictwa kulturowego, która umożliwia nam wzajemne zrozumienie. Z okazji święta czeka na Was szereg atrakcji, jak m.in. aplikacja językowa, wielojęzyczny łamaniec językowy oraz konkursy.

Grafika z hasłem: „Europejski Dzień Języków 26 września”. W tle animowana grafika - grupa osób różnych narodowości i w różnym wieku.

Inicjatorem Europejskiego Dnia Języków jest Rada Europy. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję, by zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w okresie nauki szkolnej, ale przez całe życie. Znajomość języków poszerza horyzonty, ułatwia wzajemne zrozumienie oraz wzbogaca wiedzę o innych kulturach. Tegoroczna edycja obchodzona jest pod hasłem: „Różne języki – jedna Europa” i odzwierciedla dążenie do wspólnoty i wzajemnej wymiany doświadczeń językowo-kulturowych. Z okazji święta przygotowano szereg atrakcji – m.in. aplikację językową, konkursy oraz wielojęzyczny łamaniec językowy. Ponadto, z uwagi na trwający Europejski Rok Młodzieży, w tegorocznej edycji podkreślona została rola młodych osób w pielęgnowaniu różnorodności językowej i kulturowej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś