Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Kształcenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, wprowadzanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także nauczanie oparte na metodzie eksperymentu to główne założenia projektów, które już są realizowane w białołęckich szkołach podstawowych. Uczniowie korzystają z nowych możliwości nauki dzięki funduszom europejskim. Umowy na dofinansowanie z programu regionalnego na lata 2014-2020 podpisała Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych oraz zastępca burmistrza gminy Białołęka Izabela Ziątek.

 

Grafika przedstawia napis Nowoczesna edukacja w białołęckich szkołach. Fundusze Europejskie dają możliwości do nauki i rozwoju. W tle widać uczniów z plecakami, wychodzących ze szkoły

 

Edukacja drogą do sukcesu

Fundusze Europejskie inwestują w rozwój nowoczesnej edukacji umożliwiając uczniom zdobywanie wiedzy i umiejętności w innowacyjny sposób. Dodatkowo udział w projektach inspiruje i motywuje do osiągania sukcesów, a to później ma pozytywny efekt na rynku pracy.

Dofinansowanie otrzymały trzy projekty, których beneficjentem jest Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Białołęka. Projekty są realizowane w następujących placówkach:

 

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 112 im. Marii Kownackiej,
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego
  • Szkoła Podstawowa Nr 361 im. Papcia Chmiela
  • Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344
  • Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego

 

Edukacja wspierana przez fundusze europejskie to inwestycja w wiedzę, umiejętności i rozwój. Ten obszar jest niezwykle cenny, bo od najmłodszych lat kształcimy przyszłych pracowników i chcemy, by mieli jak najlepsze kompetencje – podkreśla Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Ze wsparcia skorzysta łącznie 360 uczniów oraz 36 nauczycieli. Dofinansowanie z programu regionalnego to kwota ponad 1,2 mln zł. Realizowane działania dotyczą m.in. udziału w zajęciach dodatkowych, których celem jest podnoszenie kompetencji kluczowych z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych, nauk matematyczno-przyrodniczych i językowych. Dodatkowo uczniowie uczą się umiejętności uniwersalnych takich jak kreatywność, innowacyjność, praca zespołowa. Odpowiednie wsparcie otrzymują także uczniowie ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnością. Co jeszcze? Zajęcia logopedyczne, zajęcia psychoedukacyjne, wycieczki do Centrum Nauki Kopernik, pokazy naukowe i laboratorium kodowania.  Nauczyciele skorzystają z możliwości podniesienia swoich kompetencji zawodowych. W ramach przyznanego dofinansowania szkoły zakupią nowoczesne pomoce dydaktyczne i narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych, matematycznych i cyfrowych.

 

 

Tytuł projektu: Nowoczesna edukacja w białołęckich szkołach

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy

Całkowita wartość projektu: 514 129,38 zł

Kwota dofinansowania: 411 303,50 zł

Działanie: 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży

 

Tytuł projektu: Zostań Mistrzem Kompetencji

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy

Całkowita wartość projektu: 519 966,88 zł

Kwota dofinansowania: 415 973,50 zł

Działanie: 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży

 

Tytuł projektu: Białołęka stawia na kompetencje

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy

Całkowita wartość projektu: 513 024,38 zł

Kwota dofinansowania: 410 419,50 zł

Działanie: 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś