Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Coraz rzadziej słyszymy o zakażeniach koronawirusem, jednak cały czas trzeba zachować czujność. Dlatego Samorząd Mazowsza kontynuuje przekazywanie szpitalom sprzętu medycznego zakupionego dzięki pomocy z Unii Europejskiej. Tym razem nowoczesny ambulans ratunkowy oraz aparat rentgenowski trafiły do Szpitala w Przasnyszu.

 

Hasło "Dzięki Funduszom Europejskim Szpital w Przasnyszu otrzymał nową karetkę oraz sprzęt rentgenowski", a obok nowoczesna karetka

 

Już od dwóch lat sektor medyczny mierzy się z ogromnym wyzwaniem, które przyniosła pandemia COVID-19. Pomocne w tym są fundusze europejskie z programu regionalnego. To ponad 414 mln zł, które przeznaczono na zakupy karetek, sprzętu do ratowania zdrowia i życia mieszkańców, a także środków ochrony osobistej. Z takiego wsparcia korzysta75 placówek medycznych, w tym również Szpital w Przasnyszu.

Pracę personelu przasnyskiej placówki wspomoże nowoczesna karetka typu B marki Ford Transit. Karetka wyposażona jest w m.in.: respirator, defibrylator, pompę infuzyjna oraz krzesełko kardiologiczne. Do szpitala trafił także aparat stacjonarny RTG, który jest niezbędny do diagnostyki pacjentów. Dzięki pomocy europejskiej zmodernizowano Dział Diagnostyki Obrazowej. W szpitalu powstało także pięć izolatek. Są one zlokalizowane na oddziałach wewnętrznym, położniczo-ginekologicznym, chirurgicznym, rehabilitacyjnym oraz psychiatrycznym.

Projekt: Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego

Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wartość projektu: 480 000 000 zł

Dofinansowanie z UE: 414 904 700 zł

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Oddziałów Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś