Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W tym tygodniu, w obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia trafiły już dostawy środków ochrony osobistej . Dzięki funduszom europejskim placówki doposażane są w m.in.  rękawiczki, kombinezony i gogle. Kwota wsparcia całego projektu to 150 milionów złotych, z tego blisko 125 milionów złotych to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Fundusze europejskie na walkę z koronawirusem

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 milionów złotych, z tego 124,9 miliona złotych pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Środki te pozwolą na wyposażenie mazowieckich szpitali, na które wojewoda mazowiecki nałożył obowiązek podwyższonej gotowości, m.in. w niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej. Podwyższona gotowość dotyczy także stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego.

Dzięki wsparciu unijnemu samorząd Mazowsza doposaża mazowieckie szpitale i pogotowia. Każdego dnia kolejne zamówienia urzędu marszałkowskiego są realizowane. Wszystko po to, aby jak najszybciej dostarczyć je do najbardziej potrzebujących, czyli do personelu medycznego mazowieckich szpitali. W tym tygodniu  kolejne dostawy środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego dotarły do mazowieckich szpitali, stacji pogotowia ratunkowego i innych placówek medycznych. Środki ochrony osobistej zapewniają bezpieczeństwo zarówno personelowi medycznemu jak i pacjentom, są to m.in. rękawiczki, kombinezony i gogle.

Transport z środkami ochrony osobistej trafił już m.in. do:

 • Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – 1200 kombinezonów, 50 rękawiczek
 • Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego – 30 tys. rękawiczek, 200 gogli
 • Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu – 1 tys. fartuchów
 • Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie – 20 tys. rękawiczek, 100 gogli
 • Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie – 1500 fartuchów, 60 tys. par rękawiczek, 300 gogli
 • SPZZOZ – Szpital w Iłży – 5 tys. rękawiczek
 • SP Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie – 10 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA Warszawa – 30 tys. rękawiczek.
 • Szpitala Bielańskiego im. Popiełuszki w Warszawie – 20 tys. rękawiczek
 • Wojskowego Instytutu Medycznego, przy ul. Szaserów w Warszawie – 20 tys. rękawiczek
 • Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Warszawie – 5 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie – 10 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym – 10 tys. rękawiczek
 • Stacji Pogotowia Ratunkowego w Płocku – 60 tys. rękawiczek i 1,5 tys. kombinezonów
 • Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – 50 gogli
 • Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – 30 tys. rękawiczek i 100 gogli
 • Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce – 30 tys. rękawiczek, 500 kombinezonów
 • SPZOZ w Siedlcach – 30 tys. rękawiczek, 500 kombinezonów, 200 gogli
 • SPZOZ w Sokołowie Podlaskim – 5 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Meditransu w Warszawie – 60 tys. rękawiczek.
 • Meditransu w Ostrołęce – 50 tys. rękawiczek, tysiąc kombinezonów, 150 gogli

Samorząd  województwa uruchomił środki na walkę z koronawirusem

Dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 możliwe są zakupy inwestycyjne i niezbędne prace remontowo-budowlane w szpitalach przyjmujących pacjentów z koronawirusem. Projekt obejmuje w szczególności zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej m.in. respiratorów, zamgławiaczy dezynfekujących do karetek, oczyszczaczy powietrza i dezynfekcji, ssaków medycznych urządzeń do dezynfekcji i dekontaminacji, RTG przyłóżkowych czy komór izolacyjnych, a także zakup środków ochrony osobistej.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś