Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W tym tygodniu, w obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia trafiły już dostawy środków ochrony osobistej . Dzięki funduszom europejskim placówki doposażane są w m.in.  rękawiczki, kombinezony i gogle. Kwota wsparcia całego projektu to 150 milionów złotych, z tego blisko 125 milionów złotych to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Fundusze europejskie na walkę z koronawirusem

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 milionów złotych, z tego 124,9 miliona złotych pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Środki te pozwolą na wyposażenie mazowieckich szpitali, na które wojewoda mazowiecki nałożył obowiązek podwyższonej gotowości, m.in. w niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej. Podwyższona gotowość dotyczy także stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego.

Dzięki wsparciu unijnemu samorząd Mazowsza doposaża mazowieckie szpitale i pogotowia. Każdego dnia kolejne zamówienia urzędu marszałkowskiego są realizowane. Wszystko po to, aby jak najszybciej dostarczyć je do najbardziej potrzebujących, czyli do personelu medycznego mazowieckich szpitali. W tym tygodniu  kolejne dostawy środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego dotarły do mazowieckich szpitali, stacji pogotowia ratunkowego i innych placówek medycznych. Środki ochrony osobistej zapewniają bezpieczeństwo zarówno personelowi medycznemu jak i pacjentom, są to m.in. rękawiczki, kombinezony i gogle.

Transport z środkami ochrony osobistej trafił już m.in. do:

 • Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – 1200 kombinezonów, 50 rękawiczek
 • Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego – 30 tys. rękawiczek, 200 gogli
 • Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu – 1 tys. fartuchów
 • Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie – 20 tys. rękawiczek, 100 gogli
 • Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie – 1500 fartuchów, 60 tys. par rękawiczek, 300 gogli
 • SPZZOZ – Szpital w Iłży – 5 tys. rękawiczek
 • SP Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie – 10 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA Warszawa – 30 tys. rękawiczek.
 • Szpitala Bielańskiego im. Popiełuszki w Warszawie – 20 tys. rękawiczek
 • Wojskowego Instytutu Medycznego, przy ul. Szaserów w Warszawie – 20 tys. rękawiczek
 • Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Warszawie – 5 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie – 10 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym – 10 tys. rękawiczek
 • Stacji Pogotowia Ratunkowego w Płocku – 60 tys. rękawiczek i 1,5 tys. kombinezonów
 • Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – 50 gogli
 • Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – 30 tys. rękawiczek i 100 gogli
 • Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce – 30 tys. rękawiczek, 500 kombinezonów
 • SPZOZ w Siedlcach – 30 tys. rękawiczek, 500 kombinezonów, 200 gogli
 • SPZOZ w Sokołowie Podlaskim – 5 tys. rękawiczek, 50 gogli
 • Meditransu w Warszawie – 60 tys. rękawiczek.
 • Meditransu w Ostrołęce – 50 tys. rękawiczek, tysiąc kombinezonów, 150 gogli

Samorząd  województwa uruchomił środki na walkę z koronawirusem

Dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 możliwe są zakupy inwestycyjne i niezbędne prace remontowo-budowlane w szpitalach przyjmujących pacjentów z koronawirusem. Projekt obejmuje w szczególności zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej m.in. respiratorów, zamgławiaczy dezynfekujących do karetek, oczyszczaczy powietrza i dezynfekcji, ssaków medycznych urządzeń do dezynfekcji i dekontaminacji, RTG przyłóżkowych czy komór izolacyjnych, a także zakup środków ochrony osobistej.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych