Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Krzywa Hala na osiedlu „Bloki” w Ciechanowie została wyremontowana. Budynek zyskał nowy dach i elewację, zmodernizowano również jego wnętrza. W rewitalizacji obiektu pomogły fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dofinansowanie inwestycji wyniosło ponad 7,7 mln zł, z czego unijne wsparcie to blisko 6,5 mln zł., a środki z budżetu państwa to ponad 1,2 mln zł. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Dzięki Funduszom Europejskim „Krzywa Hala” znajdująca się przy pl. Piłsudskiego 1 w Ciechanowie przeszła generalny remont. Obiekt wybudowany w latach 1942-1943 na planie długiego łagodnego łuku to najbardziej charakterystyczny zabytkowy budynek w ciechanowskiej dzielnicy Bloki.

W ramach projektu wykonano prace budowlane i remontowe. Wyremontowano m.in.: dach, elewację, klatki schodowe, wymieniono okna oraz drzwi. Wykonane zostały instalacje oraz izolacja termiczna i przeciwwilgociowa. Renowację przeszła też zabytkowa posadzka z klinkieru pod arkadami. Najbliższe otoczenie budynku zostało zagospodarowane. Wykonano także podjazdy dla osób niepełnosprawnych, oświetlenie oraz iluminacje arkad. Pomieszczenia na parterze zostały zaaranżowane do pełnienia nowych funkcji użytkowych. W obiekcie swoją siedzibę mają m.in.: Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Integracji, Placówki Wsparcia Dziennego czy Klub Osiedlowy.

Elementem projektu była także rewitalizacja placu Piłsudskiego. Zostały przebudowane i wymienione nawierzchnie istniejących ścieżek pieszych wraz z obrzeżami. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego został podświetlony. Pojawiły się też nowe nasadzenia, oświetlenie parkowe oraz elementy małej architektury.

Realizacja projektu przyczyniła się do przywrócenia wartości historycznych i kulturowych obiektu oraz do nadania mu nowych funkcji społeczno – gospodarczych. Wpłynie to pozytywnie na ożywienie obszaru pasażu im. Marii Konopnickiej w centrum Ciechanowa. Dzięki tym inwestycjom Ciechanów zyskał nową przestrzeń miejską, nowe miejsca spotkań dla mieszkańców i odwiedzających.

Tytuł projektu: Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych przez przywrócenie i nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych części obszaru dzielnicy ,,BLOKI” w Ciechanowie oraz ożywienie zmarginalizowanego obszaru pasażu im. Marii Konopnickiej w centrum Ciechanowa poprzez przywrócenie wartości historycznych i kulturowych oraz nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych

Beneficjent: Gmina Miejska Ciechanów

Całkowita wartość projektu: 9 622 897,38 zł

Kwota dofinansowania: 7 701 682,33 zł, w tym 6 485 627,23 zł EFRR + 1 216 055,10 zł BP

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś