Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Krzywa Hala na osiedlu „Bloki” w Ciechanowie została wyremontowana. Budynek zyskał nowy dach i elewację, zmodernizowano również jego wnętrza. W rewitalizacji obiektu pomogły fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dofinansowanie inwestycji wyniosło ponad 7,7 mln zł, z czego unijne wsparcie to blisko 6,5 mln zł., a środki z budżetu państwa to ponad 1,2 mln zł. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Dzięki Funduszom Europejskim „Krzywa Hala” znajdująca się przy pl. Piłsudskiego 1 w Ciechanowie przeszła generalny remont. Obiekt wybudowany w latach 1942-1943 na planie długiego łagodnego łuku to najbardziej charakterystyczny zabytkowy budynek w ciechanowskiej dzielnicy Bloki.

W ramach projektu wykonano prace budowlane i remontowe. Wyremontowano m.in.: dach, elewację, klatki schodowe, wymieniono okna oraz drzwi. Wykonane zostały instalacje oraz izolacja termiczna i przeciwwilgociowa. Renowację przeszła też zabytkowa posadzka z klinkieru pod arkadami. Najbliższe otoczenie budynku zostało zagospodarowane. Wykonano także podjazdy dla osób niepełnosprawnych, oświetlenie oraz iluminacje arkad. Pomieszczenia na parterze zostały zaaranżowane do pełnienia nowych funkcji użytkowych. W obiekcie swoją siedzibę mają m.in.: Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Integracji, Placówki Wsparcia Dziennego czy Klub Osiedlowy.

Elementem projektu była także rewitalizacja placu Piłsudskiego. Zostały przebudowane i wymienione nawierzchnie istniejących ścieżek pieszych wraz z obrzeżami. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego został podświetlony. Pojawiły się też nowe nasadzenia, oświetlenie parkowe oraz elementy małej architektury.

Realizacja projektu przyczyniła się do przywrócenia wartości historycznych i kulturowych obiektu oraz do nadania mu nowych funkcji społeczno – gospodarczych. Wpłynie to pozytywnie na ożywienie obszaru pasażu im. Marii Konopnickiej w centrum Ciechanowa. Dzięki tym inwestycjom Ciechanów zyskał nową przestrzeń miejską, nowe miejsca spotkań dla mieszkańców i odwiedzających.

Tytuł projektu: Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych przez przywrócenie i nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych części obszaru dzielnicy ,,BLOKI” w Ciechanowie oraz ożywienie zmarginalizowanego obszaru pasażu im. Marii Konopnickiej w centrum Ciechanowa poprzez przywrócenie wartości historycznych i kulturowych oraz nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych

Beneficjent: Gmina Miejska Ciechanów

Całkowita wartość projektu: 9 622 897,38 zł

Kwota dofinansowania: 7 701 682,33 zł, w tym 6 485 627,23 zł EFRR + 1 216 055,10 zł BP

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych