Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Po 25 latach przerwy wrócą kolejowe połączenia pasażerskie między Warszawą a Zegrzem. W remoncie linii Wieliszew – Zegrze pomogą fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Unijne wsparcie wyniesie 35,9 mln zł. Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości zyskają dodatkową możliwość codziennego przemieszczania, a osoby mieszkające w  Warszawie – wygodny dojazd do malowniczych terenów Zalewu Zegrzyńskiego. Projekt realizuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która w tym tygodniu podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2022 roku.

 

 

Jednym z obszarów wsparcia funduszy europejskich z programu regionalnego jest rozwój infrastruktury kolejowej. Dzięki temu już za dwa lata wrócą pociągi na linię Wieliszew – Zegrze, nieczynną od 1994 roku dla ruchu pasażerskiego. Projekt zakłada budowę nowego przystanku „Wieliszew Centrum” w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 631 (ul. Modlińska). W miejscowości Zegrze Południowe powstaną dwa nowe perony, z których skorzystają osoby szukające oddechu od zgiełku miasta, jak również okoliczni mieszkańcy. Perony zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także wyposażone w ławki, wiaty i potrzebne oznakowanie. Prace remontowe zakładają wymianę torów na całej linii, przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych, montaż systemu sterowania ruchem kolejowym, czy systemu informacji dla podróżnych.
Na wyremontowanej trasie pociągi pojadą z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pt. „Prace na linii kolejowej nr 28 Wieliszew – Zegrze”. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 35,9 mln zł. Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • W sprawach związanych zrealizowanymi projektami prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny
    z pracownikami Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Zachęcamy również do korzystania
    z modułu Korespondencja w Centralnym Systemie Teleinformatycznym SL2014.
  • W celu uzyskania informacji o aktualnych i planowanych konkursach zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś