Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Po 25 latach przerwy wrócą kolejowe połączenia pasażerskie między Warszawą a Zegrzem. W remoncie linii Wieliszew – Zegrze pomogą fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Unijne wsparcie wyniesie 35,9 mln zł. Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości zyskają dodatkową możliwość codziennego przemieszczania, a osoby mieszkające w  Warszawie – wygodny dojazd do malowniczych terenów Zalewu Zegrzyńskiego. Projekt realizuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która w tym tygodniu podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2022 roku.

 

 

Jednym z obszarów wsparcia funduszy europejskich z programu regionalnego jest rozwój infrastruktury kolejowej. Dzięki temu już za dwa lata wrócą pociągi na linię Wieliszew – Zegrze, nieczynną od 1994 roku dla ruchu pasażerskiego. Projekt zakłada budowę nowego przystanku „Wieliszew Centrum” w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 631 (ul. Modlińska). W miejscowości Zegrze Południowe powstaną dwa nowe perony, z których skorzystają osoby szukające oddechu od zgiełku miasta, jak również okoliczni mieszkańcy. Perony zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także wyposażone w ławki, wiaty i potrzebne oznakowanie. Prace remontowe zakładają wymianę torów na całej linii, przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych, montaż systemu sterowania ruchem kolejowym, czy systemu informacji dla podróżnych.
Na wyremontowanej trasie pociągi pojadą z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pt. „Prace na linii kolejowej nr 28 Wieliszew – Zegrze”. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 35,9 mln zł. Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • W sprawach związanych zrealizowanymi projektami prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny
    z pracownikami Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Zachęcamy również do korzystania
    z modułu Korespondencja w Centralnym Systemie Teleinformatycznym SL2014.
  • W celu uzyskania informacji o aktualnych i planowanych konkursach zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych