Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Na terenie Gminy Jastrząb, w Gąsawach Plebańskich powstało publiczne przedszkole Baśniowa Kraina. Część budynku po byłej szkole podstawowej została wyremontowana i przystosowana na potrzeby nowego przedszkola, w którym 20 dzieci w wieku 3-4 lata korzysta z edukacji przedszkolnej. W adaptacji obiektu pomogły fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wartość inwestycji to blisko 241 tys. zł a unijne wsparcie wyniosło ponad 192 tys. zł.  Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze Europejskie z programu regionalnego wspierają działania dotyczące rozwoju i edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też pomogły w utworzeniu publicznego przedszkola dla 20 dzieci w wieku 3-4 lata w Gąsawach Plebańskich, w gminie Jastrząb. Środki unijne przeznaczone zostały na doposażenie placówki w niezbędne wyposażenie przeznaczone do realizacji zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć specjalistycznych. Dzięki otrzymanemu wsparciu przedszkole zapewnia 9-cio godzinną opiekę dla dzieci, jak również pełne wyżywienie w postaci śniadania, dwudaniowego obiadu i podwieczorka w formie cateringu.

Do placówki zakupiono m.in.: krzesełka przedszkolne, ławki, niezbędne meble, regały na zabawki, szafki do szatni, dywany edukacyjne czy też biurko i krzesło dla nauczyciela. Doposażono także pomieszczenie kuchenne, które będzie przystosowane do wydawania posiłków dla dzieci. Kupiono zmywarko-wyparzarkę, lodówkę, zlewozmywak dwukomorowy, zastawę stołowa dla dzieci, niezbędne szafki, stół i krzesła. Łazienka dla dzieci zyskała nowe umywalki, baterie umywalkowe, zestaw ustępowy, półkę na kubeczki i ręczniki i inne niezbędne akcesoria łazienkowe. Poza tym zakupiona została apteczka pierwszej pomocy z pełnym wyposażeniem i kosze na śmieci.

W ramach projektu realizowane były także dodatkowe zajęcia specjalistyczne np. język angielski, zajęcia logopedyczne, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz zajęcia taneczno-rytmiczne, a także zajęcia z pedagogiem, spotkania rodziców z psychologiem jak również wycieczki i zabawy oraz spotkania rodzinno-integracyjne. Projekt zapewniał również cykliczne szkolenia nauczyciela w celu podniesienia jego kwalifikacji zawodowych i przygotowania do prowadzenia niestereotypowych i równościowych zajęć.

Realizacja projektu przyczyniła się do wyrównania i zwiększania szans edukacyjnych małych dzieci z gminy Jastrząb w dalszym procesie kształcenia. Maluchy, które wcześniej nie uczęszczały do przedszkola, otrzymały szansę na rozwijanie swoich zdolności i umiejętności. Przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe, wspomagające wszechstronny rozwój dzieci, m.in. zajęcia logopedyczne, naukę języka angielskiego i rytmikę.

Tytuł projektu: Przedszkole „Baśniowa Kraina”

Beneficjent: Gmina Jastrząb

Całkowita wartość projektu: 240 995,75 zł

Kwota dofinansowania: 192 796,60 zł

Działanie: 10.1.4 Edukacja przedszkolna

Fot. Gmina Jastrząb

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś