Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już niebawem ruszy rozbudowa ponad 17 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 614 od Chorzel w kierunku Myszyńca w powiecie przasnyskim. W budowie drogi pomogą fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Unijne wsparcie wyniesie ponad 38,4 mln zł. Dla mieszkańców okolicznych miejscowości droga nr 614 stanowi główny dojazd do większych miast oraz do stref gospodarczych powiatu przasnyskiego. Nowa droga to większe bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także szybszy czas podróży. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 rok.

 

 

Inwestycja dotyczy przebudowy drogi nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec, prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej: Podstrefa Chorzele. Rozbudowa drogi wykonana będzie na dwóch odcinkach o łącznej długości 17,5 km.  Prace modernizacyjne rozpoczną się od ul. Zarębskiej w Chorzelach do miejscowości Zaręby i dalej od Zarąb przez Krukowo do granic powiatu przasnyskiego z powiatem ostrołęckim. W ramach projektu wykonana zostanie jezdnia bitumiczna z poboczami, sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie uliczne. Przebudowane będą skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz oznakowanie pionowe i poziome. Dodatkowo zostaną przebudowane dwa mosty – w miejscowości Zaręby na rzece Płodownica oraz w miejscowości Krukowo, na rzece Omulew.

 

Projekt pt. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej podstrefa Chorzele”  realizowany jest przez Powiat Przasnyski. Całkowita wartość projektu wynosi 48 mln zł, z czego 38,4 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś