Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Rusza budowa nowego odcinka drogi na terenie gmin Wołomin i Radzymin, który połączy istniejącą drogę wojewódzką 635 w miejscowości Czarna z węzłem „Wołomin” w miejscowości Kozłówek. W budowie drogi pomogą fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Unijne wsparcie wyniesie 24 mln zł. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy powiatu wołomińskiego zyskają bezpośrednie połączenie z obwodnicą Marek. Nowa droga to krótszy czas podróży do Warszawy, a także większy komfort jazdy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.

Inwestycja powstanie w powiecie wołomińskim, w północno-wschodniej części aglomeracji warszawskiej na terenie gmin Wołomin i Radzymin. Nowy ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 635 połączy istniejącą drogę wojewódzką 635 z drogą ekspresową S8 (obwodnicą Marek) w miejscu węzła Wołomin. Początek zmiany przebiegu drogi będzie w miejscowości Czarna (za mostem na rzece Czarna jadąc w kierunku Radzymina) a koniec na włączeniu do węzła Wołomin, w okolicach miejscowości Kozłówek. Trasa będzie budowana na nieużytkach rolnych i będzie przebiegała wzdłuż doliny rzeki Czarnej. W ramach projektu wykonana będzie m.in. budowa drogi, budowa i przebudowa skrzyżowań oraz budowa dodatkowych jezdni do obsługi sąsiednich nieruchomości. Poza tym powstaną ciągi dla pieszych i ciągi rowerowe, urządzenia ochrony przed hałasem oraz system odwodnienia i oświetlenie uliczne.

Projekt własny Województwa Mazowieckiego pt. „Budowa nowego węzła drogi wojewódzkiej nr 635 do węzła WOŁOMIN na trasie S8” realizowany jest przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Całkowita wartość projektu wynosi 30 mln zł, z czego 24 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś