Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Budynek „Jatek” to jeden z nielicznych obiektów zabytkowych w Ostrowi Mazowieckiej. Przez wiele lat obiekt był niezagospodarowany i ulegał zniszczeniu. Dzięki funduszom unijnym w budynku przeprowadzono gruntowny remont, renowację i przebudowę. Obiekt zmienił swoje przeznaczenie i obecnie pełni funkcje kulturalne.  Wartość inwestycji to ponad 4,4 mln zł, z czego ponad 3 mln zł to unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Dzięki Funduszom Europejskim w zabytkowym budynku „Jatek” znajdującym się przy ul. Pocztowej 12 w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzony został generalny remont. Obiekt wybudowany w 1903 r. całkowicie zmienił swoje przeznaczenie i służy teraz celom kulturalnym. Ostrów Mazowiecka zyskała nową przestrzeń miejską, nowe miejsca spotkań dla mieszkańców i odwiedzających.

Projekt realizowany był w partnerstwie z Ostrowskim Stowarzyszeniem „Ludzie z Pasją” z miejscowości Drewnowo-Ziemaki. W ramach przedsięwzięcia wykonano szereg prac budowlano-remontowych. Przedsięwzięcie objęło m.in.: przebudowę, remont i konserwację budynku. Obiekt wyposażono w niezbędne instalacje, sprzęt oraz meble. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zabytkowy budynek „Jatek” stał się bardzo atrakcyjny wizualnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wnętrza zostały zmodernizowane, a nowa powierzchnia użytkowa budynku pełni funkcje m.in.: wystawiennicze, edukacyjne czy muzyczne. W odrestaurowanym obiekcie odbywają się imprezy kulturalne, wystawy, konferencje, a także przedstawienia teatralne i koncerty dla mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic.

Realizacja projektu przyczyniła się do odnowy unikalnego obiektu zabytkowego „Jatek” oraz do nadania mu nowych funkcji kulturalnych. Stworzenie obiektu kultury wpłynęło na poprawę potencjału kulturalnego Ostrowi Mazowieckiej jak i regionu ostrołęckiego. Dzięki tej inwestycji Miasto Ostrów Mazowiecka stało się miejscem przyjaznym społeczeństwu, które upowszechnia dostęp do wydarzeń i imprez kulturalnych wśród mieszkańców.

Tytuł projektu: Ochrona zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej i nadanie mu nowych funkcji kulturalnych.

Beneficjent: Miasto Ostrów Mazowiecka

Całkowita wartość projektu: 4 404 184,26 zł

Kwota dofinansowania UE: 3 062 672,37 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe


Fot.
K. Chojnacki

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś