Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku otrzymali kompleksowe wsparcie w pozyskaniu wiedzy, kompetencji zawodowych i umiejętności interpersonalnych niezbędnych na rynku pracy. W szkole zrealizowano bezpłatne zajęcia przygotowujące do egzaminów czeladniczych i egzaminów zawodowych oraz pozaszkolne bezpłatne kursy: operator pilarki mechanicznej do ścinki drzew, operator kosy spalinowej, operator wózków widłowych, kasjer-sprzedawca, pracownik biurowy z obsługą sekretariatu, barman, kelner, barista, florysta z elementami aranżacji stołu, carving (wykonywanie dekoracji z owoców i warzyw), wizaż i stylizacja, obsługa komputerowych programów graficznych oraz kurs tworzenia stron internetowych. Część młodzieży objęta była indywidualnym wsparciem psychologiczno-pedagogicznym oraz uczestniczyła w warsztatach rozwijających kompetencje społeczne.

W ramach projektu doposażono pięć pracowni kształcenia zawodowego i warsztaty szkolne do kształcenia w zawodach: technik leśnik, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanik. Kupiono m.in.: komputery wraz z oprogramowaniem, drukarkę laserową ze skanerem i kopiarką, program Sinumerik i AutoCAD z licencjami wielostanowiskowymi, kasy fiskalne, czytniki kodów kreskowych, metkownice, wagi elektroniczne, ladę barową, regał barowy, podręczny sprzęt barmański, pomocnik kelnerski serwisowy na kółkach, podgrzewacz do potraw, wózek kelnerski, przybory kuchenne, tokarkę sterowaną numerycznie, pilarki spalinowe, kosy spalinowe, a także zestawy szkoleniowe oraz literaturę zawodową. Zakupione wyposażenie jest wykorzystywane do realizacji zajęć szkolnych na zajęciach z przedmiotów zawodowych.

Realizacja projektu przyczyniła się do zdobycia przez uczniów wiedzy i umiejętności zwiększających ich aktywność społeczną a także wpłynęła na ich rozwój osobisty i zawodowy. Udział w stażach i praktykach u lokalnych pracodawców umożliwił uczniom zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego oraz zetknięcie się z naturalnymi warunkami panującymi w zakładach pracy.

Galeria

Fot. Powiat Lipski

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Powiat Lipski / Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku

Projekt:

Postaw na zawód, postaw na siebie

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów

Fundusz:

Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu: 979 806,25 zł

Dofinansowanie: 877 826,25 zł

w tym:

Wkład UE: 783 845,00 zł

Budżet Państwa: 93 981,25 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś