Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Samorząd Mazowsza zdecydował o przyznaniu 11 mln zł dodatkowych środków z Unii Europejskiej na wsparcie stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego w związku z działaniami ograniczającymi epidemię COVID-19. Fundusze przeznaczone zostaną na wynagrodzenia dla ratowników medycznych w związku z pracą w warunkach zagrożenia. Tym samym całkowita wartość projektu wyniesie prawie 69 mln zł, a dofinansowanie przekroczy 64 mln zł. Wkład z Unii Europejskiej to aż 55,1 mln zł z programu regionalnego na lata 2014-2020.

 

Hasło Dodatkowe 11 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie ratowników medycznych na granatowym tle z motywem wirusa

 

Unia Europejska wspiera mazowieckie placówki medyczne, również w kontekście działań podjętych na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik wsparcie dla ratowników medycznych to jeden z trzech covidowych projektów unijnych realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. – Ich łączna wartość to już ponad 600 mln zł.

Dzięki funduszom europejskim pomocą objętych zostało 5 stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego z Warszawy, Ostrołęki, Siedlec, Płocka i Radomia. Pieniądze z programu regionalnego przeznaczono dotychczas   na wynagrodzenia, dodatki specjalne za pracę w godzinach nadliczbowych i warunkach szczególnego zagrożenia. Dzięki dofinansowaniu możliwe było zatrudnienie dodatkowych osób wspierających zespoły ratownicze w dezynfekcji. Konieczne było odpowiednie przygotowanie personelu, w czym pomogły szkolenia sfinansowane ze środków europejskich. Wsparcie obejmowało również zapewnienie posiłków, tymczasowych miejsc pobytu dla ratowników, czy utylizację odpadów medycznych.

Samorząd Mazowsza realizuje projekt we współpracy z:

  • Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie SPZOZ,
  • SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce,
  • SPZOZ „RM-MEDITRANS” Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach,
  • SPZOZ Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku,
  • Radomską Stacją Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

Projekt pozakonkursowy pt. „Zwiększenie potencjału zespołów ratownictwa medycznego oraz zespołów transportu medycznego i sanitarnego w przeciwdziałaniu COVID-19” realizowany jest z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Oś IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem; Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej; Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych. Wartość projektu wynosi 68,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 55,1 mln zł, a z budżetu państwa – 8,8 mln zł. Wkład własny Województwa Mazowieckiego wynosi 4,9 mln zł.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami  Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Informacje o godzinach pracy oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram oraz Pinterest.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś