Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Energooszczędne budownictwo, mądre zarządzanie energią w miastach, gminach i firmach oraz źródła finansowania inwestycji w OZE – to tematy, podejmowane przez ekspertów przez ostatni rok podczas cyklu konferencji „Dobra Energia” w całej Polsce. Zapraszamy do śledzenia online, podsumowującej wszystkie wydarzenia debaty. Startujemy 7 grudnia o 9:45. Otworzy ją „Panel Marszałków”, czyli dyskusja o roli i szansach na rozwój OZE w poszczególnych województwach.

„Dobra Energia” to cykl konferencji regionalnych poświęcony poszanowaniu energii cieplnej i elektrycznej, odnawialnym źródłom energii i niskoemisyjnym systemom grzewczym, a także poprawie efektywności energetycznej w budownictwie. Konferencja podsumowująca cały cykl odbędzie się w najbliższy czwartek w Centrum Nauki Kopernik.

Otworzy ją „Panel Marszałków”, czyli dyskusja o roli i szansach na rozwój OZE w poszczególnych województwach. Udział w niej wezmą członkowie zarządów pięciu województw. Celem dyskusji jest wypracowanie i podpisanie „Deklaracji wsparcia OZE i czystego klimatu”. W dyskusji udział wezmą m.in.: Jolanta Zięba-Gzik (woj. Łódzkie), Wiesław Raboszuk (woj. Mazowieckie), Henryk Mercik (woj. Śląskie), Arkadiusz Bratkowski (woj. Lubelskie) i Sylwia Jaskulska (woj. Warmińsko-Mazurskie).

Warszawska konferencja będzie szóstym w tym roku wydarzeniem z cyklu „Dobra Energia”. Za nami konferencje w Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Katowicach, które zgromadziły ponad tysiąc osób zainteresowanych oszczędnością energii. Wśród nich nie zabrakło wybitnych ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu, lokalnych samorządów, władz miast i województw. A także rozmów o tym, jak efektywnie wytwarzać czystą energię, zarządzać jej zużyciem w budynkach, miastach, a nawet w całych gminach.

W czwartek, w trakcie paneli dyskusyjnych goście zaprezentują najlepsze przykłady wykorzystania OZE i technologii podnoszących efektywność energetyczną zarówno przez samorządy, jak i biznes. „Dobra Energia” będzie też szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu najnowszych technologii w obszarze OZE i efektywności energetycznej oraz poznanie najlepszych modeli finansowania tych inwestycji.

Warszawską konferencję patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Więcej informacji można znaleźć na stronie: dobraenergia.edu.pl

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś