Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Energooszczędne budownictwo, mądre zarządzanie energią w miastach, gminach i firmach oraz źródła finansowania inwestycji w OZE – to tematy, podejmowane przez ekspertów przez ostatni rok podczas cyklu konferencji „Dobra Energia” w całej Polsce. Zapraszamy do śledzenia online, podsumowującej wszystkie wydarzenia debaty. Startujemy 7 grudnia o 9:45. Otworzy ją „Panel Marszałków”, czyli dyskusja o roli i szansach na rozwój OZE w poszczególnych województwach.

„Dobra Energia” to cykl konferencji regionalnych poświęcony poszanowaniu energii cieplnej i elektrycznej, odnawialnym źródłom energii i niskoemisyjnym systemom grzewczym, a także poprawie efektywności energetycznej w budownictwie. Konferencja podsumowująca cały cykl odbędzie się w najbliższy czwartek w Centrum Nauki Kopernik.

Otworzy ją „Panel Marszałków”, czyli dyskusja o roli i szansach na rozwój OZE w poszczególnych województwach. Udział w niej wezmą członkowie zarządów pięciu województw. Celem dyskusji jest wypracowanie i podpisanie „Deklaracji wsparcia OZE i czystego klimatu”. W dyskusji udział wezmą m.in.: Jolanta Zięba-Gzik (woj. Łódzkie), Wiesław Raboszuk (woj. Mazowieckie), Henryk Mercik (woj. Śląskie), Arkadiusz Bratkowski (woj. Lubelskie) i Sylwia Jaskulska (woj. Warmińsko-Mazurskie).

Warszawska konferencja będzie szóstym w tym roku wydarzeniem z cyklu „Dobra Energia”. Za nami konferencje w Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Katowicach, które zgromadziły ponad tysiąc osób zainteresowanych oszczędnością energii. Wśród nich nie zabrakło wybitnych ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu, lokalnych samorządów, władz miast i województw. A także rozmów o tym, jak efektywnie wytwarzać czystą energię, zarządzać jej zużyciem w budynkach, miastach, a nawet w całych gminach.

W czwartek, w trakcie paneli dyskusyjnych goście zaprezentują najlepsze przykłady wykorzystania OZE i technologii podnoszących efektywność energetyczną zarówno przez samorządy, jak i biznes. „Dobra Energia” będzie też szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu najnowszych technologii w obszarze OZE i efektywności energetycznej oraz poznanie najlepszych modeli finansowania tych inwestycji.

Warszawską konferencję patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Więcej informacji można znaleźć na stronie: dobraenergia.edu.pl

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych