Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów trafi do kolejnych placówek medycznych na Mazowszu. Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu 14 projektów, z których efektów skorzystają mieszkańcy borykający się z problemami zdrowotnymi. Wsparcie wyniesie 35,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Fundusze z programu regionalnego wspierają ochronę zdrowia mieszkańców. Środki inwestowane są w zakup specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i leczenia pacjentów podstawowej i ambulatoryjnej opieki medycznej. Zgodnie z wynikami kolejnego konkursu dofinansowanie projektów otrzymają m.in. Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku, Mazowiecki Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce, Samodzielne Publiczne Zespoły Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim, Wyszkowie, Węgrowie, Kozienicach, Mińsku Mazowieckim, Piastowie i Nowym Mieście nad Pilicą. Środki trafią również do warszawskich Zakładów Lecznictwa Otwartego Praga Północ i Żoliborz. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

W specjalistyczny sprzęt medyczny zainwestujemy w sumie ponad 240 mln zł z programu regionalnego. Inwestycje
w ochronę zdrowia oznaczają jeszcze lepszą diagnostykę i jakość leczenia pacjentów. To również szansa na poprawę dostępności usług medycznych, a tym samym krótszy czas oczekiwania na badania powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

 

Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku otrzyma ponad 11,6 mln zł na realizację aż trzech projektów. Fundusze z programu regionalnego pozwolą na wyposażenie w specjalistyczny sprzęt poradni neurologicznej, urologicznej, ginekologiczno-położniczej z mammografią, laryngologicznej oraz okulistycznej. Środki pomogą również w modernizacji i doposażeniu poradni onkologicznej, kardiologicznej, chirurgicznej, dermatologicznej, endokrynologicznej oraz przychodni rejonowych. Ponad 4 mln zł trafią do SPZOZ w Węgrowie. Szpital zainwestuje środki w specjalistyczny sprzęt do pracowni endoskopii, jak również pracowni tomografii komputerowej. SPZOZ  w Mińsku Mazowieckim przeznaczy 3,2 mln zł dofinansowania na m.in. sprzęt usg do badań położniczo-ginekologicznych, wyposażenie pracowni endoskopowej, czy sprzęt do specjalistycznej diagnostyki. Zakład Lecznictwa Otwartego na warszawskiej Pradze-Północ zainwestuje 2,7 mln zł w wyposażenie pracowni diagnostycznych, sterylizatorni, laboratorium i gabinetu zabiegowego na potrzeby z zakresu chirurgii, ginekologii i położnictwa, kardiologii, a także chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego i układu oddechowego.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów z działania 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia, typ projektów: Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia wynikające ze zdiagnozowanych potrzeb. Konkurs dla podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia w zakresie: Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś