Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów trafi do kolejnych placówek medycznych na Mazowszu. Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu 14 projektów, z których efektów skorzystają mieszkańcy borykający się z problemami zdrowotnymi. Wsparcie wyniesie 35,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Fundusze z programu regionalnego wspierają ochronę zdrowia mieszkańców. Środki inwestowane są w zakup specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i leczenia pacjentów podstawowej i ambulatoryjnej opieki medycznej. Zgodnie z wynikami kolejnego konkursu dofinansowanie projektów otrzymają m.in. Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku, Mazowiecki Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce, Samodzielne Publiczne Zespoły Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim, Wyszkowie, Węgrowie, Kozienicach, Mińsku Mazowieckim, Piastowie i Nowym Mieście nad Pilicą. Środki trafią również do warszawskich Zakładów Lecznictwa Otwartego Praga Północ i Żoliborz. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

W specjalistyczny sprzęt medyczny zainwestujemy w sumie ponad 240 mln zł z programu regionalnego. Inwestycje
w ochronę zdrowia oznaczają jeszcze lepszą diagnostykę i jakość leczenia pacjentów. To również szansa na poprawę dostępności usług medycznych, a tym samym krótszy czas oczekiwania na badania powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

 

Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku otrzyma ponad 11,6 mln zł na realizację aż trzech projektów. Fundusze z programu regionalnego pozwolą na wyposażenie w specjalistyczny sprzęt poradni neurologicznej, urologicznej, ginekologiczno-położniczej z mammografią, laryngologicznej oraz okulistycznej. Środki pomogą również w modernizacji i doposażeniu poradni onkologicznej, kardiologicznej, chirurgicznej, dermatologicznej, endokrynologicznej oraz przychodni rejonowych. Ponad 4 mln zł trafią do SPZOZ w Węgrowie. Szpital zainwestuje środki w specjalistyczny sprzęt do pracowni endoskopii, jak również pracowni tomografii komputerowej. SPZOZ  w Mińsku Mazowieckim przeznaczy 3,2 mln zł dofinansowania na m.in. sprzęt usg do badań położniczo-ginekologicznych, wyposażenie pracowni endoskopowej, czy sprzęt do specjalistycznej diagnostyki. Zakład Lecznictwa Otwartego na warszawskiej Pradze-Północ zainwestuje 2,7 mln zł w wyposażenie pracowni diagnostycznych, sterylizatorni, laboratorium i gabinetu zabiegowego na potrzeby z zakresu chirurgii, ginekologii i położnictwa, kardiologii, a także chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego i układu oddechowego.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów z działania 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia, typ projektów: Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia wynikające ze zdiagnozowanych potrzeb. Konkurs dla podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia w zakresie: Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych