Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już dzisiaj od godzinie 12.00 wystartowała kolejna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku wyjątkowo wydarzenie odbywa się wyłącznie przez internet. Wystarczy wejść na stronę www.dniotwarte.eu by poznawać świat funduszy europejskich! W tegorocznej edycji udział wezmą mazowieccy beneficjenci: Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Baza Cyrkowa w Julinku i firma Med&Life z Komorowa. Coroczne wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z instytucjami zaangażowanymi we wdrażanie europejskich środków w poszczególnych województwach. Zapraszamy do udziału!

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich co roku pokazują, że efekty wsparcia z Unii Europejskiej są bliżej niż mogłoby nam się wydawać. To część szerszej kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską o nazwie #EUinmyregion, której celem jest prezentowanie różnorodności wsparcia. W tym roku wyjątkowo beneficjenci funduszy europejskich zapraszają do wirtualnego poznawania efektów ich prac! DOFE to mnóstwo atrakcji – koncertów, wirtualnych spacerów, warsztatów, czy lekcji edukacyjnych udostępnionych przez beneficjentów. Akcja kończy się w niedzielę 27 września ok. 20.30.

 

Jak uczestniczyć w tegorocznej edycji wydarzenia?

Na stronie www.dniotwarte.eu udostępniona jest specjalna transmisja na żywo oraz harmonogram wszystkich wydarzeń. Dodatkowo na uczestników czeka wiele innych atrakcji zaproponowanych przez beneficjentów funduszy europejskich! Żeby być na bieżąco – koniecznie zaglądajcie na profil Funduszy Europejskich na Facebooku. W kolejnych postach będziemy informować o wszystkim, co związane z DOFE.

 

Jakie atrakcje zaplanowali mazowieccy beneficjenci?

W ramach transmisji na żywo w funduszową podróż po mazowieckich atrakcjach zapraszają:

  • 25 września (piątek) – do podwarszawskiego Komorowa firma Med&Life, która skorzystała z funduszy europejskich na innowacyjny system do terapii i rehabilitacji;
  • 27 września (niedziela) – do Muzeum Niepodległości w Warszawie (wirtualne zwiedzanie wystawy „Polonia Resituta”), Muzeum Romantyzmu w Opinogórze (warsztaty na temat strojów ludowych i wianków) oraz na teren Bazy Cyrkowej w Julinku;

Jakie jeszcze atrakcje zaplanowali mazowieccy beneficjenci na ostatni wrześniowy weekend? Oto przykłady:

  • Centrum Nauki Kopernik zabierze Was w świat eksperymentowania i odkrywania, a także w kosmiczną podróż pod hasłem „Gdzie są Starlinki i inne satelity”.
  • Muzeum Niepodległości w Warszawie przeprowadzi lekcje edukacyjne „Matura na Pawiaku”, „Pawiak Topografia i grypsy” oraz „Józef Piłsudski”.
  • Po historycznej Willi Żabińskich w warszawskim ZOO oprowadzi Olga Zbonikowska-Żmuda z Fundacji Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego „Panda”

Uczestnicy wybiorą się również na wirtualną wycieczkę szlakiem ok. 70 km tras rowerowych tworzonych na terenie Warszawy. Do siebie zaproszą również Miasto i Gmina Łosice oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Szczegółowy harmonogram DOFE dostępny na: dniotwarte.eu/weekend z funduszami europejskimi

Gorąco zapraszamy!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na sytuację epidemiczną zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz elektronicznych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś