Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, zaprasza do udziału w III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), która będzie miała miejsce od czwartku 12 maja do niedzieli 15 maja 2016 roku.

Szanowni Państwo,

Koordynatorem Dni Otwartych jest Ministerstwo Rozwoju przy wsparciu Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce i Europie, a przede wszystkim Państwa, realizujących projekty. Bez Państwa zaangażowania, taka akcja nie byłaby możliwa.

Tak jak w latach ubiegłych, zachęcamy do organizacji wydarzeń prezentujących Państwa projekty zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (RPO WM). Prosimy o udostępnienie szerokiej publiczności zrealizowanego przedsięwzięcia, otwarcie miejsc na co dzień niedostępnych, rozważenie zaproponowania zniżek na oferowane przez Państwa usługi, czy przygotowanie innych atrakcji, charakterystycznych dla miejsca i projektu.

Udział w Dniach Otwartych jest okazją do szerokiej promocji Państwa projektów jako dobrych pomysłów na wykorzystanie Funduszy Europejskich oraz Państwa przedsiębiorczych postaw, które mogą stać się inspiracją do sięgnięcia po Fundusze Europejskie w nowym okresie programowania RPO WM 2014-2020.

Poprzednia edycja Dni Otwartych, która odbyła się w maju 2015 roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem. W czasie trwania ogólnopolskiej akcji odbyło się blisko 1000 wydarzeń, w których wzięło udział około 200 000 uczestników. Była to okazja do zaprezentowania projektów, a także wspólnej zabawy, rozmów i spotkań w  rodzinnej atmosferze. Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w ramach Dni Otwartych 2016, zostaną zaprezentowane na stronie: www.dniotwarte.eu

Do udziału w przygotowanych przez Państwa atrakcjach zachęcać będzie ogólnopolska kampania promocyjna, ponadto przewidziane są relacje z wybranych wydarzeń na terenie całej Polski. Dodatkowo, akcja otrzymała wsparcie międzynarodowe dzięki współpracy z europejskimi inicjatywami regionalnymi, organizacjami i portalami, w tym „Europe in my Region”.

Akcja posiada swój logotyp, a na stronie www.dniotwarte.eu udostępnione będą szablony materiałów promocyjnych, które będziecie Państwo mogli wykorzystać podczas organizacji Dni Otwartych  w swoim projekcie. Dodatkowo, w tym roku, Ministerstwo Rozwoju zaplanowało przekazanie Państwu pakietów materiałów promocyjnych, które będzie można wykorzystać podczas organizacji wydarzenia.

Zachęcamy do dołączenia do Dni Otwartych. Aby zgłosić udział w akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcji: www.dniotwarte.eu.

Strona internetowa będzie uruchomiona 5 kwietnia 2016 roku.

Jeśli mają Państwo pomysł na swój udział w Dniach Otwartych, ale mają wątpliwości, bądź obawiają się trudności w realizacji wydarzenia, prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy Państwu wszelkich informacji. Osobami do kontaktu w tej sprawie są Dorota Obzejta-Żbikowska, tel.(22) 542 2220, e-mail: d.obzejta@mazowia.eu oraz Anita Skrzyczyńska, tel.(22) 542 2721, e-mail: a.skrzyczynska@mazowia.eu z Wydziału  Informacji i Szkoleń Beneficjentów, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Tych z Państwa, którzy zechcą zaprezentować kilka swoich projektów, proszę o rozważenie ich połączenia i organizacji jednego wspólnego wydarzenia w ramach akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich prezentującego wszystkie dofinansowane projekty.

Mariusz Frankowski

Dyrektor

 

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś