Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Nowoczesne formy nauczania wykorzystujące technologie cyfrowe, zakupy sprzętu i oprogramowania dla szkół, zapewnienie edukacji zdalnej w sytuacji powrotu epidemii COVID-19 to główne założenia projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają 12 mln zł z programu regionalnego na lata 2014-2020. Nabór przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Grafika przedstawia napis Cyfrowe technologie w mazowieckich szkołach dzięki Funduszom Europejskim. Kolejne 12 mln zł na zakup sprzętu komputerowo-cyfrowego, na pomoce dydaktyczne i oprogramowanie. W tle widać dwóch uczniów dotykających klawiatury notebooka. W tle widać też wzory matematyczne.

Projekty będą realizowane w szkołach znajdujących się na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Ze wsparcia skorzystają uczniowie oraz nauczyciele. Inwestycje w edukację w zakresie nowych technologii informatycznych zaprocentują lepszym wykształceniem młodzieży. W sytuacji gdy wróci pandemia COVID-19, szkoły będą lepiej przygotowane do pracy zdalnej.

Na liście rankingowej znalazło się kolejnych 13 projektów, których dofinansowanie wyniesie 12 mln zł. Działania będą realizowane w szkołach podstawowych m.in. w Gminie Konstancin-Jeziorna, w Warszawie, gminie Wieliszew, Lesznowola, Piaseczno, Góra Kalwaria czy w Wołominie i Legionowie.

Przykłady działań

Fundusze europejskie pomogą kupić m.in. komputery stacjonarne i przenośne, tablety, drukarki i skanery, projektory, serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki, roboty oraz urządzenia z dziedziny robotyki i programowania.

Do placówek trafią również pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne. Wszystkie te działania wpłyną na wyższą jakość kształcenia młodzieży, rozwiną ich kompetencje, zmotywują do pogłębiania wiedzy, a także zabezpieczą szkoły do prowadzenia edukacji zdalnej w związku z ewentualną epidemią COVID-19.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów w ramach Działania 2.1 E-usługi, Poddziałania 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT pod adresem: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/2-1-e-uslugi-typ-projektow-zakup-sprzetu-i-oprogramowania-do-szkol-umozliwiajacego-wprowadzenie-nowoczesnych-form-nauczania-z-wykorzystaniem-tik-oraz-zapewnienie-mozliwosci-realizacji-dzialan-eduka/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś