Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Nowoczesne formy nauczania wykorzystujące technologie cyfrowe, zakupy sprzętu i oprogramowania dla szkół, zapewnienie edukacji zdalnej w sytuacji powrotu epidemii COVID-19 to główne założenia projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają 12 mln zł z programu regionalnego na lata 2014-2020. Nabór przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Grafika przedstawia napis Cyfrowe technologie w mazowieckich szkołach dzięki Funduszom Europejskim. Kolejne 12 mln zł na zakup sprzętu komputerowo-cyfrowego, na pomoce dydaktyczne i oprogramowanie. W tle widać dwóch uczniów dotykających klawiatury notebooka. W tle widać też wzory matematyczne.

Projekty będą realizowane w szkołach znajdujących się na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Ze wsparcia skorzystają uczniowie oraz nauczyciele. Inwestycje w edukację w zakresie nowych technologii informatycznych zaprocentują lepszym wykształceniem młodzieży. W sytuacji gdy wróci pandemia COVID-19, szkoły będą lepiej przygotowane do pracy zdalnej.

Na liście rankingowej znalazło się kolejnych 13 projektów, których dofinansowanie wyniesie 12 mln zł. Działania będą realizowane w szkołach podstawowych m.in. w Gminie Konstancin-Jeziorna, w Warszawie, gminie Wieliszew, Lesznowola, Piaseczno, Góra Kalwaria czy w Wołominie i Legionowie.

Przykłady działań

Fundusze europejskie pomogą kupić m.in. komputery stacjonarne i przenośne, tablety, drukarki i skanery, projektory, serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki, roboty oraz urządzenia z dziedziny robotyki i programowania.

Do placówek trafią również pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne. Wszystkie te działania wpłyną na wyższą jakość kształcenia młodzieży, rozwiną ich kompetencje, zmotywują do pogłębiania wiedzy, a także zabezpieczą szkoły do prowadzenia edukacji zdalnej w związku z ewentualną epidemią COVID-19.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów w ramach Działania 2.1 E-usługi, Poddziałania 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT pod adresem: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/2-1-e-uslugi-typ-projektow-zakup-sprzetu-i-oprogramowania-do-szkol-umozliwiajacego-wprowadzenie-nowoczesnych-form-nauczania-z-wykorzystaniem-tik-oraz-zapewnienie-mozliwosci-realizacji-dzialan-eduka/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych