Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jesteś nauczycielem i szukasz pomysłu na lekcję europejską? A może uczniem lub mieszkańcem zainteresowanym tematyką Unii Europejskiej? Zapraszamy do lektury informacji i ciekawostek opracowanych przez Komisję Europejską w ramach akcji „UE & Ja”. Możesz też sprawdzić swoją wiedzę podczas interaktywnego quizu. Zapraszamy!

Unia Europejska już od 16 lat zmienia Polskę, nasze regiony, miasta, wioski i lokalne społeczności. Efekty widać niemal na każdym kroku. To chociażby ścieżki rowerowe, wyremontowane drogi, lepiej wyposażone szkoły, doposażone w sprzęt medyczny szpitale, zrewitalizowane przestrzenie miejskie, odnowione zabytki i instytucje kultury, e-usługi w urzędach, bardziej komfortowe pociągi, niskoemisyjne autobusy. A w dobie koronawirusa to również setki milionów złotych na wsparcie służby zdrowia, edukację zdalną, a także pomoc przedsiębiorcom. To tylko niektóre przykłady korzyści jakie daje nam Unia Europejska.

Zapraszamy do lektury materiałów edukacyjnych Komisji Europejskiej. Dowiesz się z nich m.in.:

 • Jakie były początki europejskiej Wspólnoty?
 • Które państwa należą do UE?
 • Ile języków urzędowych obowiązuje w UE?
 • Dlaczego na fladze jest 12 złotych gwiazd?
 • Jakie wartości i zasady obowiązują w UE?
 • Na jakiej podstawie podejmowane są decyzje?
 • Jakie są kompetencje unijnych instytucji?
 • W których państwach zapłacisz w euro?
 • Jak UE wpływa na nasze codzienne życie?

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://op.europa.eu/webpub/com/eu-and-me/pl, gdzie znajdziecie mnóstwo informacji na temat Unii Europejskiej, a także sprawdzicie swoją wiedzę!

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś