Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już dzisiaj, o godzinie 19:00 poznamy zwycięzców konkursu, organizowanego co roku przez Komisję Europejską dla beneficjentów funduszy europejskich RegioStars 2020. Promocja projektów innowacyjnych, które otrzymały dofinansowanie ze środków UE to główny cel konkursu.

 

Wydarzenie będzie można obejrzeć bez logowania za pośrednictwem strony: https://euregionsweek2020-video.eu/video/regiostars-ceremony.

RegioStars to  nagroda przyznawana co roku, dla projektów zrealizowanych dzięki wsparciu funduszy europejskich. Projekty zgłaszane na konkurs charakteryzują się innowacyjnością oraz  mają wpływ na rozwój regionalny.

 

Innowacyjne rozwiązania

W konkursie brał udział jeden z mazowieckich beneficjentów – firma Med & Life z Komorowa. Dzięki funduszom europejskim udało się stworzyć innowacyjne urządzenie medyczne do fizykoterapii polem magnetycznym i energią światła. Produkt wyróżnia zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwiających zdalne sterowanie i nadzór nad terapią, co pozwala pacjentowi powracać do zdrowia w warunkach domowych. Nowatorskie urządzenie stosuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, chorób neurologicznych czy problemach krążeniowych.  Projekt brał udział w głosowaniu internetowym, ale  tez został przedstawiony do oceny przez Jury konkursu. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/jeszcze-tylko-do-9-lipca-mozna-glosowac-na-mazowiecki-projekt-w-konkursie-regiostars-awards

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś