Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Minęło już 10 lat odkąd Centrum Nauki Kopernik ciekawi, inspiruje i pokazuje jak nauka przenika otaczający nas świat. Przez ten czas to wyjątkowe miejsce odwiedziło ponad 10 mln osób, a zasięg jego oddziaływania wykracza daleko poza granice Polski. I fundusze europejskie mają w tym sukcesie swój udział! To zarówno inwestycja w budowę Centrum, jak i wsparcie w projektach edukacyjnych i dalszym rozwoju. Dyrekcji i całemu Zespołowi życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkich Państwa zapraszamy do udziału w urodzinowym weekendzie, który odbędzie się już 7-8 listopada w całości w internecie!

Jak Fundusze Europejskie wspierają CNK?

Kiedy kilkanaście lat temu na warszawskim Powiślu rozpoczynała się budowa interaktywnego centrum edukacyjnego Unia Europejska przekazała ponad 200 mln zł na ten cel. Dzięki temu powstało jedno z najnowocześniejszych miejsc edukacyjnych w Europie, gdzie każdy niezależnie od wieku może doświadczać i eksperymentować, aby jeszcze lepiej rozumieć świat w którym żyjemy. Środki europejskie wspierają również rozwój centrum. Na przykład z wsparciem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 blisko 2000 uczniów i 160 nauczycieli z 38 szkół podstawowych wzięło udział w projekcie „Szkoła Bliżej Nauki”. Dzięki temu uczniowie otrzymali możliwość eksperymentowania, uczenia się krytycznego myślenia i pracy zespołowej pod czujnym okiem naukowców. Teraz fundusze europejskie dokładają kolejną cegiełkę do rozwoju Centrum. W ramach nadwiślańskiego kompleksu tworzona jest właśnie Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego. Będzie to przestrzeń do prowadzenia interdyscyplinarnych badań nad procesem uczenia się i innowacyjnymi rozwiązaniami edukacyjnymi.  Swoje siły połączą tam badacze i eksperci z wielu dziedzin, m.in. pedagogiki, psychologii, lingwistyki, socjologii, fizyki czy chemii. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej zrozumieć specyfikę uczenia się i odpowiadać na potrzeby współczesności.

Zapraszamy do udziału w urodzinowym weekendzie!

 Grafika: Centrum Nauki Kopernik

 

Już w najbliższy weekend, 7-8 listopada, Centrum Nauki Kopernik zabierze internautów w wyjątkową podróż po świecie nauki. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się m.in.:

  • pokazy np. bajkowa nauka, świetlne show, Planetarium,
  • wizyty w laboratoriach: kolorowa chemia, kryminalna biologia, przekorna fizyka i pneumatyczna robotyka.

Wszystko będzie można obejrzeć na kanałach w serwisach społecznościowych Facebook oraz YouTube, i razem z organizatorami doświadczać wyjątkowego świata nauki. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.kopernik.org.pl.

Zapraszamy do udziału!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś