Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Za nami kolejny weekend, podczas którego podróżowaliśmy po Mazowszu ze Strefą Gry o M. Na trasie znalazły się tym razem: Bulkowo, niewielka miejscowość w powiecie płockim, w której gościliśmy na II Samorządowym Turnieju Piłki Nożnej oraz Węgrów. W Węgrowie z naszą strefą dotarliśmy na odnowiony dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich Rynek Mariacki. Okazją do przyjazdu Strefy Gry o M. do Węgrowa było Mazowieckie Święto Chleba, w którym uczestniczyła także Pani Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Nasz punkt znów cieszył się wielką popularnością. Z usług prowadzonych tam konsultacji i animacji w miniony weekend skorzystało ponad 1500 osób.

Każdy z uczestników miał okazję do porozmawiania o tym, jak zdobyć fundusze europejskie na rozwój swojej firmy czy też na inwestycje realizowane przez różne instytucje. Wsparciem merytorycznym strefy byli konsultanci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Płocka i z Siedlec oraz z siedleckiego WUP-u.

Bardzo wielu gości obu imprez opuszczało Strefę Gry o M. z grą Mazopolis, którą rozdawaliśmy zwycięzcom organizowanych w strefie konkursów i quizów. Dzięki grze będą mogli przekonać się, jak wygląda droga po fundusze oraz jak bardzo – szczególnie w obecnej perspektywie na lata 2014-2020 – ważna jest umiejętność nawiązywania partnerstw projektowych. Bardzo dużą popularnością cieszyła się zwłaszcza wielkoformatowa wersja gry Mazopolis, która dawała okazję do pożytecznej zabawy dla całych rodzin. Wśród podobnych atrakcji nie zabrakło również koła fortuny z pytaniami dotyczącymi Unii Europejskiej oraz prowadzonego przez wolontariusza z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kursu pierwszej pomocy.

Następnym przystankiem Strefy Gry o M. będzie Ostrołęka. Widzimy się 18 września na organizowanym tam Pikniku Rodzinnym!

Plakat promujący Piknik Rodzinny

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś