Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Bileterka fiskalna EMAR 205 to innowacyjne urządzenie firmy EMAR, które służy do rejestracji sprzedaży biletów w busach i autobusach. Urządzenie jest efektem prowadzonych od 2013 roku prac B+R. Nowy model bileterki ma modułową budowę i liczne innowacyjne cechy. Składa się m.in. z: homologowanej drukarki fiskalnej oraz komputera pokładowego. Można rozbudować jej funkcjonalności poprzez dodanie np. czytników mifare czy kodów QR.  Model EMAR 205 jest przenośny, łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu w autobusie. Bileterka jest odporna na trudne warunki pracy i przygotowana do wieloletniej eksploatacji.

W ramach projektu firma Emar zakupiła maszyny, urządzenia i oprogramowania niezbędne do realizacji projektu m.in.: drukarkę 3D, klimatyzatora, form wtryskowych, stołu montażowego, oprogramowania do sterowania produkcją do drukarki 3D oraz system ERP do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Po skompletowaniu środków trwałych i oprogramowania wykonano montaż linii produkcyjnej.

Realizacja projektu przyczyniła się do powstania linii produkcyjnej innowacyjnych bileterek autobusowych EMAR 205. Główną grupą nabywców bileterek fiskalnych są firmy zajmujące się przewozem osób autobusami i busami. Dzięki tym urządzeniom obsługa płatności przez kierowcę stała się szybsza, co pozwala uniknąć kolejek i opóźnień, a tym samym zapewnia komfort i bezpieczeństwo pasażerom.

Galeria

Emar Samoraj i Spółka Spółka Jawna

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Emar Samoraj i Spółka Spółka Jawna

Projekt:

Wdrożenie do produkcji innowacyjnej bileterki autobusowej EMAR 205  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 3.3 Innowacje w MŚP

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 1 107 640,34 zł

Dofinansowanie UE: 428 538,35 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś