Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Gmina Szczawin Kościelny stawia na ekologię i czyste powietrze. Dzięki funduszom europejskim w 48 gospodarstwach domowych na terenie gminy zostaną wymienione przestarzałe urządzenia grzewcze na ekologiczne źródła ciepła. Inwestycja obejmuje także instalacji 23 odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał ponad 966,7 tys. zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz Barbara Stępniak – wójt gminy Szczawin Kościelny.

Planowana inwestycja obejmuje modernizację urządzeń grzewczych w 48 budynkach mieszkalnych. W ramach projektu wykonana zostanie kompleksowa wymiana nieefektywnego ekologicznie systemu grzewczego m.in.: pieców na węgiel czy drewno na niskoemisyjne, nowoczesne urządzenia. Poza wymianą pieców w 20 budynkach zamontowana zostanie również infrastruktura OZE. Będą to łącznie 23 instalacje, w tym 21 instalacji fotowoltaicznych i dwie instalacje kolektorów słonecznych.

 

– To już kolejna mazowiecka gmina, która zdecydowała się na wymianę przestarzałych pieców i postawiła na ekologiczne rozwiązania energetyczne. Jako samorząd Mazowsza staramy się wspierać tego typu inwestycje również środkami z budżetu Mazowsza. W tym roku w ramach jednego z naszych autorskich programów wsparcia przeznaczymy aż 26 mln zł na działania związane z ochroną powietrza, w tym na inwentaryzację źródeł ciepła – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Realizacja projektu przełoży się na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów. Wpłynie również na poprawę jakości powietrza, a także na obniżenie kosztów zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

 

Tytuł projektu: Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa, jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Szczawin Kościelny

Beneficjent: Gmina Szczawin Kościelny

Całkowita wartość projektu: 1 364 205,24 zł

Kwota dofinansowania: 966 730,50 zł

Działanie 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś