Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Profilaktyka i leczenie chorób kręgosłupa u dzieci w wieku szkolnym ma kluczowe znaczenie dla ich dalszego rozwoju. Dlatego już w tym roku uczniowie ze szkół podstawowych z Płocka, Gąbina i Dobrzykowa objęci zostaną pomocą w tym zakresie. Będzie to możliwe dzięki ponad 996,1 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, z czego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie aż 856,8 tys. zł. Trzy umowy na realizację projektów podpisali dziś Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Agnieszka Sulkowska Dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.

Fundusze europejskie przeznaczone zostaną na działania mające na celu poprawę stanu zdrowia dzieci z chorobami kręgosłupa. Z wsparcia skorzysta 290 uczniów z klas I-VI szkół podstawowych. Pomocą objętych zostanie 80 uczniów z Płocka, 120 uczniów z terenu miasta i gminy Gąbin oraz 90 uczniów uczęszczających do szkoły w Dobrzykowie.

Działania zaplanowane przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy obejmą badania stanu zdrowia dzieci, organizację zajęć ruchowych oraz edukacyjnych. W zależności od potrzeb uczestników, wsparcie ukierunkowane będzie na poprawę stanu zdrowia lub zahamowanie pogłębiania się choroby kręgosłupa. Realizacja projektów zaplanowana jest na lata 2020-2023.

W ubiegłym roku przeprowadziliśmy badania, które pokazały, jak duża jest skala problemów metabolicznych wśród uczniów. W ich efekcie pojawił się pomysł na zaplanowanie projektów i ubieganie się o dofinansowanie z funduszy europejskich. Trzeba również zaznaczyć, że nie są to pierwsze nasze działania z tego zakresu – powiedziała Agnieszka Sulkowska Dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.

Uczniowie wezmą udział w grupowych zajęciach z gimnastyki korekcyjnej prowadzonych pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Program obejmie zarówno ćwiczenia motoryczne, jak i poprawiające świadomość ciała. Takie zajęcia zorganizowane zostaną w Zakładzie Rehabilitacji MWOMP w Płocku, a także na salach gimnastycznych szkół w Gąbinie i Dobrzykowie. W planach jest również indywidualne wsparcie uczniów. Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i poprawić ich kondycję zorganizowane zostaną zajęcia z elementami crossfit.

Dzięki funduszom europejskim z programu regionalnego uczniowie pod okiem fizjoterapeutów, pielęgniarek i psychologa nauczą się, w jaki sposób dbać o kręgosłup na co dzień. Dowiedzą się także, jak prawidłowo samodzielnie wykonywać ćwiczenia w domu. Takie działania pomogą w wypracowaniu dobrych nawyków, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku szkolnym.

 

Tytuł projektu: MWOMP dla zdrowia dzieci

Beneficjent: Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

Całkowita wartość projektu: 393 587,25 zł

Kwota dofinansowania: 366 035,90 zł (w tym 314 869,80 zł z UE)

Działanie: 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej

 

Tytuł projektu: Ćwiczymy dla zdrowia z MWOMP Płock

Beneficjent: Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

Całkowita wartość projektu: 358 237,89 zł

Kwota dofinansowania: 333 157,42 zł (w tym 286 590,31 z UE)

Działanie: 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej

 

Tytuł projektu: W przyszłość patrzymy i w MWOMP Płock dzieci ćwiczymy

Beneficjent: Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

Całkowita wartość projektu: 319 265,75 zł

Kwota dofinansowania: 296 916,38 zł (w tym 255 412,60 zł z UE)

Działanie: 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej

 

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  2014-2020 – skierowanego głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/ . Za ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś