Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Kolejne środki unijne na rozwój kultury trafią do beneficjentów. Konstanciński Dom Kultury otrzyma ponad 2,5 mln zł na realizację projektu „Muzeum Wycinanki Polskiej”. Do Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem” trafi prawie 1,5 mln zł na utworzenie sali widowiskowej przy Zespole Szkół nr 1 w Błoniu. Natomiast Gmina Radzymin ponad 600 tys. zł zainwestuje w adaptację budynku OSP Stare Załubice na cele kulturalno-edukacyjne. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego na realizację tych trzech projektów przeznaczona zostanie kwota blisko 4,7 mln zł z RPO WM 2014-2020.

Muzeum Wycinanki Polskiej w Konstancinie-Jeziornie

Ponad 2,5 mln zł wsparcia ze środków unijnych otrzyma Konstanciński Dom Kultury na rewitalizację i odnowienie Domu Ludowego, w którym mieścić się będzie Muzeum Wycinanki Polskiej. W ramach projektu w budynku przeprowadzone będą prace remontowo-budowlane. Wymienione zostaną też okna i drzwi, a pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt. Cały budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, aby już w drugiej połowie 2018 r. w muzeum organizować i rozwijać działania kulturalne, edukacyjne i popularyzujące wycinankę jako unikalną polską sztukę ludową.

Tytuł projektu: Muzeum Wycinanki Polskiej
Beneficjent: Konstanciński Dom Kultury
Całkowita wartość projektu: 3 676 984,14 zł
Kwota dofinansowania: 2 570 211,90 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

Nowa sala widowiskowa w Błoniu

Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem” z Czosnowa do końca 2017 roku planuje zainwestować prawie 1,5 mln zł z funduszy unijnych na modernizację części budynku przy Zespole Szkół nr 1 w Błoniu. W przebudowanym obiekcie powstanie sala widowiskowa. W ramach projektu zostanie przeprowadzony remont sali, sceny oraz zaplecza. Zakupiony i zamontowany zostanie również sprzęt nagłośnieniowy, multimedialny i wystawienniczy, oświetlenie oraz siedziska i stoły. Dostosowanie i udostępnienie nowej przestrzeni umożliwi prowadzenie szerokiego zakresu działań kulturalnych. Partnerem w realizacji projektu jest powiat warszawski zachodni.

Tytuł projektu: Rozwój oferty kulturalnej powiatu warszawsko zachodniego dzięki dostosowaniu i udostępnieniu nowej przestrzeni wykorzystywanej na cele kulturalne.
Beneficjent: Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem”
Całkowita wartość projektu: 2 140 910,05 zł
Kwota dofinansowania: 1 498 422,94 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

Adaptacja budynku OSP Stare Załubice na cele kulturalno-edukacyjne

Gmina Radzymin otrzyma ponad 600 tys. zł unijnego wsparcia na dostosowanie budynku OSP w Starych Załubicach na potrzeby kulturalno-edukacyjne. Na parterze wykonane zostaną prace remontowo-budowlane, instalacje elektryczne i grzewcze, wymiana okien, ocieplenie ścian i montaż oświetlenia. Na zewnątrz przy wyjściu zostanie wybudowany taras, który w sezonie letnim będzie pełnił funkcję sceny. Poza tym zakupione zostanie wyposażenie na potrzeby działalności kulturalnej m.in. instrumenty muzyczne, sprzęt komputerowy i multimedialny, aparaty fotograficzne i meble. W odnowionym obiekcie już w przyszłym roku będą odbywały się zajęcia z nauki języków obcych, gry na instrumentach, tańca oraz warsztaty teatralne i muzyczne. Mieszkańcy będą mogli brać udział w warsztatach z garncarstwa, wykonywania ozdób, fotografii, zajęciach plastycznych i filmowych. W budynku prowadzone będzie także kino studyjne.

Tytuł projektu: Rozwój społeczny i kulturalny mieszkańców wsi poprzez adaptację budynku OSP Stare Załubice pod cele
kulturalno-edukacyjne
Beneficjent: Gmina Radzymin
Całkowita wartość projektu: 1 070 987,17 zł
Kwota dofinansowania: 605 626,21 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś