Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Na ekologię i czyste powietrze stawia gmina Tłuszcz. W 72 budynkach jednorodzinnych oraz w jednym wielorodzinnym stare piece zostaną wymienione na kotły gazowe oraz kotły na biomasę. Projekt, który znalazł się na liście rankingowej otrzyma blisko 1,7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz gminy Tłuszcz Paweł Marcin Bednarczyk.

W 72 gospodarstwach domowych stare urządzenia grzewcze zostaną wymienione na kotły gazowe i piece spalające biomasę. Wymiana urządzeń grzewczych wpłynie na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków oraz na poprawę istniejącej infrastruktury technicznej.

Dodatkowo w ramach inwestycji jeden budynek komunalny przejdzie termomodernizację. Polegać ona będzie m.in.  na: dociepleniu przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, zakupie kontenera kotłowni gazowej, montażu instalacji centralnego ogrzewania w budynku, ciepłej wody użytkowej oraz gazowej.

Tytuł projektu: Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza w Gminie Tłuszcz

Beneficjent: Gmina Tłuszcz

Całkowita wartość projektu: 2 520 176,58 zł

Kwota dofinansowania: 1 693 652,60 zł

Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś